SPORT

Komentoni

Ekipi gjerman vuajti sot një histori eliminimi në Botërorin e Rusi 2018 duke mos kaluar fazën e grupeve për herë të parë në 19 pjesëmarrje pas humbjes me Korenë e Jugut në ndeshjen e tretë të grupit F. Në këtë Botëror Gjermania shënon paraqitjen e 19-të duke qenë përfaqësuesja europiane

Duket si një mallkim. Pas fitores së Botërorit, kampionët e kanë të pamundur për ta rigjetur vetveten katër vite më pas, në turneun e radhës. Gjermania është shembulli më i freskët për këtë. Spanja ka fituar Botërorin në vitin 2010, shkoi në “Brazil 2014” me pothuajse të njëjtën skuadër, por

“Provokativë”, “të egër” dhe “mesazhe politike”. Këto ishin disa nga termat e përdorur për të etiketuar festimet me shqiponjë të Granit Xhakës Xherdan Shaqirit në momentin e golave të tyre kundër Serbisë, të premten. Kur gërmon më thellë në të kaluarën e mesfushorit të Arsenalit, në veçanti kupton se prapa

Diego Armando Maradona pati një problem shëndetësor gjatë ndeshjes Argjentinë-Nigeri 2-1. Legjenda e futbollit Albiceleste u fotografua në një moment delikat, kur po i masnin pulsin dhe nuk i hapte dot sytë. U tha se kishte përfunduar në spital e gjëra të tjera të këtij lloji, por vetë “Pibe D’Oro”

Fitorja ndaj Kosta Rikës në minutat e fundit nuk ka qetësuar situatën në kampin e Brazilit, pasi aty ka shpërthyer çështja e Nejmar dhe sjelljes së tij. Numri 10 sillet si një yll edhe para shokëve të skuadrës, të cilët kanë filluar ta urrejnë për këtë mënyrë se si vepron

Argjentina në buzë të greminës, Messi me kryqin mbi shpinë që përshkron të famshmen “Via Dolorosa” për të shkuar drejt kryqëzimit, kjo është panorama e dhimbshme e “albiçelestëve”. Dështimi epokal i “La Selecion” është shumë pranë, megjithatë ende nuk është konkretizuar dhe fitorja e Nigerisë ndaj Islandës ka bërë që

“Ronaldo ishte idhulli im” kështu është shprehur Xherdan Shaqiri në një rrëfim për platformën më të madhe të sportistëve të mëdhenj Players Tribune. Ai ka rrëfyer gjithë jetën si u largua nga Kosova, mikpritja në Zvicër për të cilën ai thotë se jep gjithçka. Familja e tij u shpërngul nga

FIFA ka nisur hetim disiplinor për Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin pasi festuasn duke bërë shqiponjën në ndeshjen e fituar 2-1 ndaj Serbisë. Komisioni I Disiplinës në FIFA vendosi të hapte një hetim disiplinor pasi dy futbollistët me origjinë shqiptare festuan duke bërë shqiponjën në ndeshjen ndaj Serbisë dhe kjo

Mesfushori shqiptar Granit Xhaka arriti të realizonte golin e barazimit për Zvicrën në minutën e 52-të falë një predhe nga distanca. Xhaka së bashku me Shaqirin ishin 2 prej protagonistëve të fitores së skuadrës helvete. Në një prononcim pas ndeshjes për mikrofonin e “SRF” mesfushori i Arsenalit u shpreh: “Emocionet

Kapiteni zviceran Stefan Lichsteiner deklaroi pas ndeshjes, se i kuptonte gjestet e shokeve te tij te ekipit. “Ka pasur nje lufte te eger per shume prinder te lojtareve qe luajten sot me ne, i kuptoj perjetimet e tyre”, tha ai, duke ju referuar festimit te Xhakes e Shaqirit me simbolet

SHARE

Sport

Send this to a friend