SPORT

Nga Brian Straus “Sports Illustrated” Shën Petersburg – Për trajnerin dhe ish-futbollistin uruguajan Oskar Tabarez, kjo nuk mund që quhet as edhe një histori. “Mos më pyet për diçka që është e vetëkuptueshme. Unë mendoj se ka gjëra të tjera që ia vlen të komentohen”- tha ai pas humbjes së

Cristiano gjithmonë është në qendër të vëmendjes dhe shumë madje. Ja 10 frazat si lojtar tek Real Madridi që bënë xhiron e botës. “Unë mendova se njerëzit më fërshëllenin se isha i pasur, se isha i bukur ose se isha një lojtar i madh. Njerëzit kanë zili, nuk gjej shpjegim

Vazhdojnë dyshimet e rendimentit të ekipit mikpritës në këtë Botëror. Pasi u eliminuan nga Kroacia me penallti dy mjekët gjermanë konfirmuan se ekipi rus përdori një substancë për të përmirësuar lojën gjatë ndeshjeve me spanjollët dhe kroatët. Performanca e Stanislav Cherchésov befasoi përgjatë kampionatit qysh prej goleadës 5 me 0

Ndeshja mes Anglisë dhe Suedisë për një të katërtat e Botërorit në Rusi 2018 pati një protagonist shumë të veçantë në fushë. Pavarsisht lojës sëJordan Pickford ose Raheem Sterling, Bjorn Kuipers tërhoqi vëmendje për historinë e tij paralelisht me arbitrazhin. Hollandezi 45 vjeçar mund të jetë arbitri më i pasur

Duhej të kalonin 28 vjet që Anglia të kthehej në gjysëmfinale. Ka breza që nuk i kanë parë Paul Gascoigne, Gary Lineker ose Peter Shiltonnë kampionatin që organizoi Italia në 1990 ku ekipi britanik mbeti në gjysëmfinale nga eliminimi me Gjermaninë përmes penalltive dhe me humbjen me Italinë për medaljen

Belgjika doli e para në grupin G duke e lënë Anglinë, kampione bote për vitin 1966 në vendin e dytë, më pas çoi në shtëpi Japoninë dhe të premten befasoi botën kur eliminoi Brazilin, vendin më fitimtar të planetit. Djajtë e kuq kanë një ekip të ri me shumë talente,

Realiteti është se Cristiano Ronaldo nuk dëshironte të tërhiqej nga Real Madridi. Kjo ishte ëndrra e tij. “Luaj këtu deri në moshyën 41 vjeç”, – pati thënë ylli portugez, i cili ka vazhduar të bëjë përshtypje në “Valdebebas” për zellin e tij konkurruese, për shpirtin e punës, për qëndrimin e

Nga Ian Hurley “Pacific Standard” Në muajin prill, Rusia, vendi organizator i Kupës së Botës së këtij viti, pretendoi se turneu do të gjenerojë gati 31 miliardë dollarë rritje të Prodhimit të Brendshëm Bruto, gjatë 10 viteve të ardhshme. Ajo përmendi turizmin, investimet në infrastrukturë dhe efektet pasuese të këtyre

Shqiponja e Xhakës dhe Shaqirit në ndeshjen e luajtur mes Zvicrës dhe Serbisë është diskutuar shumë dhe ka marrë vëmëndjen e mediave botërore. The Washington Post, i ka dedikuar një artikull gjestit që ka krijuar kaq shumë polemika duke e nisur shpjegimin me luftën midis Serbisë dhe shqiptarëve të Kosovës.

Vëllai i ish-futbollistit Andres Escobar, ka pranuar se ka frikë nga dështimi i Kolumbisë në Kupën e Botës (eliminimi në 1/8 finale), gjë me të cilën mund të nënkuptojë që lojtarët e Kombëtares të përballen me kërcënime ndaj jetës së tyre. Escobar u vra në Medellin, vendlindjen e tij, vetëm

SHARE

Sport

Send this to a friend