SPORT

Që nga ndezja flakë e Santiago Bernabeut, tek goli i paharrueshëm në Londër përballë Chelseat, këto janë disa pej momenteve magjike më të paharrueshme të Andres Iniestës me fanelën e Barcelonës.

Seria e ndeshjeve pa humbje Barcelona ka zhvilluar 41 ndeshje pa pësuar humbje në La Liga, teksa mbeten edhe 4 ndeshje deri në fund të kampionatit. Rekordi i mëparshëm mbahej nga Reali i Sociedadit në sezonin 1979-1980. 2. Fillimi më i mirë i sezonit Starti i sezonit 2017-2018 ishte fluturues

Më poshtë, disa prej memeve më të bukura, të realizuara nga sportdashësit, pas ndeshjes Real Madrid Bajern i Mynihut.

Edhe pse ishte i zhgënjyer për eleminimin e skuadrës së tij, traineri i Bajernit, Jup Hejnkes përgëzoi Keilor Navasin, portierin që i dha Realit kualifikimin. Ekipi i kombëtares së Kosta Rikës bëri tetë pritje të pabesueshme dje, dhe ishte padyshim njeriu i ndeshjes. “Reali mund të falënderojë Keilor Navasin, sepse

Mbrojtësi i Realit të Madridit, Sergio Ramos, thotë se nëse Reali fiton Champions, kjo do të jetë më mirë se sa dy titujt e fituar nga Barcelona. Kundërshtarët e Realit morën titullin e Spanjës katër ndeshje para fundit të kampionatit, ndërkohë që e kishin ngritur tashmë trofeun e Kupës. Ramos

Për ta promovuar, Football Association e ka caktuar të drejtojë finalen e FA Cup të 19 majit në stadiumin Wembley mes Chelsea dhe Manchester United. Një tjetër ndeshje “big” për trajnerin e ri Michael Oliver, “bilbilin më të urryer” nga juventinët pas asaj penalltie të dhënë në minutën e 93-të

Andres Iniesta njoftoi të premten në një konferencë për shtyp se ky do të jetë sezoni i tij i fundit me Barcelonën, duke vërtetuar zërat që kishin disa javë që qarkullonin për largimin e tij. Me lot në sy gjatë të gjithë prononcimit të tij, mesfushori spanjoll tha se është

Pavarësisht humbjes ndaj Napolit, kampionati kalon ende nga Torino. Që titulli të përfundojë gjetiu, Juventusi duhet të gabojë ndërsa rivalët të prekin përsosmërinë në ndeshjet e mbetura. Maks Alegri është munduar të kuptojë atë që nuk funksionoi të dielën në mbrëmje dhe në një shpjegim për televizionin bardhezi ka deklaruar:

Adnan Januzaj po e rikthehet ngadalë në formën e tij më të mirë. Mesfushori sulmues nga Kosova e ka nisur nga minuta e parë ndeshjen për skuadrën e tij Real Sociedad përballë Atletico Madridit. Sociedad ka arritur fitore të madhe në shtëpi përballë Atleticos me rezultat bindës 3-0. Në minutën

Presidenti i La Ligas thotë se roja e nderit bëhet për të “poshtëruar” një rival dhe si pasojë nuk do të donte që të shihte Los Blancos të bënin “pasillo”-n, nëse Barcelona e siguron titullin përpara El Classicos. “Do të kisha dashur që tradita të ruhej. Por nëse bëhet për