16/01/2020

Kulturat e lashta kishin një arsye të bukur… Historia e gishtit të unazës së martesës Kulturat e lashta kishin një arsyetim të ëmbël Shikoni dikë që ka një unazë në gishtin drejtues të dorës së djathtë, dhe mund të vini bast që nuk është martuar. Një unazë në gishtin e

Dukesha e Kembrixhit, rrëzëllitëse me fustanin Zara që kushton rreth 18 euro me ulje, u dëfrye me një grup fëmijësh, së bashku me burrin e saj Uilliam. Madje përkëdheli duke qeshur 18-vjeçaren Sorayah Ahmad, duke e kapur për dore dhe duke kënduar e vallëzuar “këngën e bananeve”. Një imazh i

E para: Praktikoje vetë Fëmijët mësojnë më mirë duke parë prindërit e tyre që ndjekin zakone të mira, përfshirë mirënjohjen, në mënyrë të rregullt. Kaloni ca kohë në vetë-reflektim, duke parë mënyrat se si tregoni që jeni mirënjohës dhe të kënaqur për miqtë dhe familjen tuaj. Nëse jeni duke luftuar,

Situata është zhvilluar me shpejtësi që kur Meghan Markle dhe Princ Harry shokuan botën me lajmin se do të tërhiqen nga pozicionet e tyre si anëtarë të familjes mbretërore. Është aluduar shumë në lidhje me të ardhmen e çiftit, punën që do të bëjnë për të qenë “të pavarur financiarisht

Ju mund t’i kurseni vetes shumë dhimbje nëse bëni disa hapa të thjeshtë, para se të shkarkoni aplikacione në celularin tuaj, thotë Caleb Barlou, ish zëvendës president IBM Security dhe aktualisht CEO dhe president i CynergisTek. “Shkarkoni aplikacione vetëm nga dyqanet virtuale legjitime,” shpjegon ai, duke iu referuar GooglePlay dhe

Cilat janë tre shenjët më me fat për ditën e sotme? Mësojeni duke lexuar më poshtë DASHI Gjatë kësaj dite do jeni me humor shumë të mirë dhe do ndiheni të lirshëm për të bërë çdo gjë që dëshironi. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e mbushur me