SPORT

Griezmann kryeson listën e dëshirave të Barcelonës këtë verë. Sulmuesi francez është në krye të listës së dëshirave, bashkë me Richarlison të Evertonit dhe Lacazette të Arsenalit, sipas ESPN. Ekipi Blaugrana po kërkon që të shtojë opsionet e veta në sulm dhe shohin Griezmannin e Atleticos së Madridit si lojtarin

Ish traineri I Realit të Madridit beson se goli I katërt I Liverpulit është shembulli I përsosur I gjendjes mendore të Barçës Hoze Murinjo ka vënë në dyshim mentalitetin e Barcelonës, pasi ekipi spanjoll u gjunjëzua përballë Liverpulit në gjysmëfinalen e dytë të Champions League. Edhe pse me tre gola

  Kapelani Don Tancredi Ricca është tashmë atje duke u sjellë midis mbetjeve të mjera të trupave njerëzorë, të shpërndarë midis hekurishteve të nxehta dhe vatrave të zjarrit. E kupton shumë mirë se për ato shpirtëra fatkeqë nuk ka sesi të mos lutet. Lulishtja që ndodhet në këmbët e Bazilikës

Liverpuli jetoi me Barcelonën dhe Leo Messin për 75 minuta të ndeshjes së parë të Champions League – më pas zbuloi se ekziston një forcë që është thjesht shumë e madhe për t’i bërë ballë. Ekipi i Jurgen Klopp mund të ishte një gol pas Barcelonës, pas golit të ish

Barcelona fitoi me rezultat 3-0 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të gjysmëfinales, por përkundë këtij suksesi në Ligën e Kampionëve, tifozëve të ekipit spanjoll ka diçka që i pengon. Ashtu si në ndeshjen ndaj Manchester Unitedit në Camp Nou dhe këtë ndaj Reds, tifozët fishkëllyen gjatë gjithë kohës Philippe

Sa herë që ai vjen në Shqipëri, nis diskutimi në lidhje me Kombëtaren. Ka ardhur për t’i bërë presion trajnerit?! Ka ardhur që të interferojë në skuadër? Apo ka ardhur që të punojë pas shpinës së ndokujt, teksa takon presidentin Duka? Këto pyetje ngrihen sa herë shfaqet në Tiranë Xhani

La Liga është e Barcelonës dhe jo vetëm në këtë edicion, pasi kompeticioni vendas është konvertuar në zonën komode të “blaugranave” në vitet e fundit. Pas fitores me Atleticon, skuadra e Valverdes e ka fituar praktikisht trofeun. Vështirë se mund të ndodhë diçka që Messi me shokë të mos e

Argjentinasit kane dy pasione absolute: futbollin dhe dhunën. Edhe më shumë se në Brazilin fqinjë. Argjentinasit hanë futboll, pijnë futboll, jetojnë në futboll Në këtë drejtim, Buenos Aires është një fuçi barruti e lojes me kembe. Qyteti ka jo më pak se dhjetë klube profesionale – dhe secili prej tyre

Nga Ian Harvey Sporti i mundjes, ka qenë një burim argëtimi i njerëzve, i praktikuar që në shekullin VIII Para Krishtit. Nuk është një sekret, fakti që mundësit e sotëm janë trajnuar për të aktruar në ring, se sa të ndeshen vërtet. Por shumica e tifozëve të këtij sporti, sidomos

Menaxheri i futbollistëve Pinhas Zahavi kërkoi që ta lironte Robert Lewandowski nga kontrata e tij me Bayern Munich këtë verë. Izraeliani është një prej profesionistëve më të fuqishëm në biznes. Ai solli Neymar në Paris, por është përfshirë edhe në afera jo të pastra me lojtarë nën moshë Ishte ora

SHARE

Sport