Home»Covid19»Një fotografi e sakrificave të bëra gjatë pandemisë

Një fotografi e sakrificave të bëra gjatë pandemisë

Sakrificat e përditshme që miliona prej nesh kanë bërë gjatë pandemisë ilustrohen nga një infermiere që është ndarë nga djali i saj dy vjeçar George për pesë javë. Charlotte Cole, nga Lancashire, mori “vendimin e vështirë” për të transferuar Xhorxhin te prindërit e saj, të cilët jetojnë pesë minuta larg, pasi Covid-19 u konfirmua në një nga vendet e saj të punës.

30-vjeçarja dhe burri i saj kanë bërë udhëtime të përditshme për të parë vogëlushen përmes një dritareje që nga ajo kohë.

 

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *