Home»Covid19»Italia drej rimëkëmbjes, sa viktima u shënuan gjatë 24 orëve të fundit

Italia drej rimëkëmbjes, sa viktima u shënuan gjatë 24 orëve të fundit

Italia ka regjistruar 130 vdekje të reja nga epidemia e COVID-19 kundër 156 një ditë më parë, tha Agjencia e Mbrojtjes Civile, teksa raporti ditor i rasteve të reja u rrit me 652 nga 642 të enjten.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga shpërthimi i koronavirusit më 21 shkurt tani është 32,616, tha agjensia, i treti më i lartë në botë pas atyre të Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë./bota.al/

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *