Home»Covid19»Rëndohet bilanci në Brazil, shënohet numri më i lartë i viktimave që nga shpërthimi i pandemisë

Rëndohet bilanci në Brazil, shënohet numri më i lartë i viktimave që nga shpërthimi i pandemisë

Vijon të mbetet në rritje numri i viktimave si pasojë e shpërthimit të koronavirusit në Brazil, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 1.188 persona.

Kjo është shifra më e lartë e regjistruar që nga shpërthimi duke çuar në total në 20.047 numrin e viktimave në rajon.

Ndërkohë, ditën e sotme ka shkuar në 18.820 numri i infeksioneve dhe vetëm 126 janë shëruar./bota.al/

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *