Home»Covid19»Shpërthejnë rastet e reja të koronavirusit në Katar, kurba e infeksioneve ngrihet ndjeshëm

Shpërthejnë rastet e reja të koronavirusit në Katar, kurba e infeksioneve ngrihet ndjeshëm

Numri i të infektarve nga koronavirusi në Katar është rritur me 1.830, rritja më e lartë ditore që nga fillimi i shpërthimit të pandemisë, duke sjellë infeksionet totale të konfirmuara në vend në 40.479.

Deri më tani, 7,893 njerëz janë shëruar nga COVID-19 dhe 19 njerëz kanë vdekur./bota.al/

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *