Home»Zodiak»Horoskopi MUJOR, prill 2020

Horoskopi MUJOR, prill 2020

DASHI (21 Mars – 19 Prill)

Dashuria dhe jeta në çift

Gjatë muajit Prill 2017, Jupiteri do të jetë përsëri në shtëpinë e Dashit, duke ofruar kapacitet të mjaftueshëm për të dhënë, por gjithashtu edhe nevoja emocionale fantastike dhe pritshmëri të bëra realitet. Lidhja mes Diellit dhe Uranit do të jetë forcë shtytëse për të eksperimentuar dhe mund të sjellë surpriza, ndërsa marrëdhënia mes Diellit dhe Jupiterit do të theksojë urinë tuaj për të gjitha gjërat që lidhen me marrëdhëniet, duke e bërë atë të marrë përmasa spektakolare. Kështu do iu jepet mundësia dhe dëshira për të marrë atë që dëshironi. Fatkeqësisht, fati nuk është në anën tuaj, dhe pozicioni i vështirë i Venusit do t’iu shkaktojë disa dështime. Por kjo është e përkohshme.

Karriera dhe financat

Raporti i dyfishtë mes Plutonit – në shtëpinë e karrierës – dhe Marsit – në shtëpinë e parave – ju bën shumë të vendosur gjatë pjesës së parë të muajit prillit 2017, dhe mund të rezultojë në një arritje të rëndësishme për të përfituar të ardhura të rëndësishme. I ndodhur në shenjën e Bricjapit, gjatë dy javëve të para të muajit Prill, Dielli ju mundëson ngjitje profesionale ose sociale: të mbroni veten, të fitoni famë dhe respekt. Kontributi i Mërkurit, si sundimtar i shtëpisë së punës së Dashit, siguron që përpjekjet tuaja do të jenë fitimprurëse. Por në datën 10 prill do të haseni me disa pengesa.

Shëndeti

Gjatë muajit Prill ju do të jeni në gjendje të mirë, plot shkëlqim dhe vitalitet, por do e lodhni veten me mbingarkesë pune. Prandaj do të ndodh të tensionoheni. Stresi do t’iu shoqërojë gjatë këtyre ditëve. Ka edhe një rrezik për të papritura si aksidente. Nëse shëndetin e keni lënë pas dore, duhet që gjatë kësaj kohe t’i kushtoni vëmëndje, pa lejuar që gjendja të përkeqësohet.

DEMI (20 Prill- 20 Maj)

Dashuria dhe jeta në çift

Me Marsin vendosur në shenjën tuaj, këtë muaj do të dalloni për një super temperament. Marsi është planeti i luksit, i dëshirave seksuale, i joshjes dhe pushtimit; dhe për Demat është gjithashtu drejtuesi i shtëpisë së çiftit. Kështu ju më shumë siguri nuk do hezitoni të merrni hapin e parë për të arritur aty ku doni në raport me dashurinë e jetës. Por nuk është sigurt nëse iniciativat tuaja do të insipirojnë anën tjetër. Mërkuri, drejtuesi I shtëpisë së dashurisë dhe erotizmit së Demit, do të tërhiqet duke filluar nga 10 prilli. Edhe Venusi, planeti i dashurisë, do të tërhiqet duke filluar nga 15 prilli. Gjërat mund të komplikohen deri diku edhe një komunikim i mirë është i domosdoshëm. Një dashuri nga e shkuara mund të rikërkojë vëmendjen tuaj.

Karriera dhe financat

Marsi aktiv është në shenjën tuaj aktualisht dhe kjo do ju bëjë të shijoni praninë e diellit. Te dy planetët janë të etur për t’ju shtyre juve drejt plotësimit të vetes dhe arritjes së një pozicioni më të mirë. Venusi, drejtuesi i Demit, mund t’ju suportojë në drejtim me projektet tuaja në grup apo popullaritetit tuaj- veçanërisht gjatë dy dhjetëditorëve të fundit të prillit. Paratë janë ende një prioritet për Demat dhe mund t’ju drejtojnë kur merrni vendime profesionale. Cështja financiare bëhet parësore, por edhe më e vështirë gjatë dhjetëditorit të fundit të prillit

Shëndeti

Tërheqja e Venusit dhe Mërkurit nga shenja juaj, dhe prania e Marsit impulsiv dhe të pakujdesshëm në Dem, krijojnë një konfigurim të pakëndshëm i cili mund të provokojë pavëmendje, stres dhe aksidente. Jini të kujdesshëm.

BINJAKËT (21 Maj- 20 Qershor)

Dashuria dhe jeta në çift

Aspekti pozitiv që shihet mes lidhjes të Jupiterit dhe Saturnit – i vendosur në shtëpinë e çifteve të Binjakëve – do të krijojë marrëdhënie të forta dhe nuk do të lejojë që të ketë plasaritje. Megjithatë, mund të ketë disa çështje të vogla në dashuri , që nuk do të shkojnë sipas parashikimeve tuaja. Ndaj,përpiquni të kontrolloni veten. Venusi, planeti i dashurisë, ka trillet e veta dhe insiston që të lidh dashurinë e Binjakëve me karrierën, pozitën, statusin apo ndoshta reputacionin.

Karriera dhe financat

Është e qartë se gjatë muajit prill 2017 do të ketë një lidhje mes karrierës dhe marrëdhënieve personale. Kjo mund të thotë bashkëpunime, histori dashurie apo çdo lidhje në përgjithësi. Në mënyrë që të ketë sukses ju duhet të gjeni aleatë, të punoni si pjesë e një ekipi, të mbani në mend nevojat e klientëve tuaj , të përdorni të gjitha lidhjet e nevojshme që ju keni marrë. Është gjithashtu e mundur që jeta juaj e personale të ndikojë në disa zgjedhje profesionale, ose që ju të përfitoni nga mbështetja e dikujt që të do. Promovimi mund të jetë shumë efikas gjatë muajit prill 2017, veçanërisht në qoftë se ju jeni duke promovuar ndonjë talent të veçantë apo diçka që ju jeni i apasionuar. Muaji Prill do të jetë një muaj i veçantë për të shfaqur kreativitetin. Por gjërat jo gjithmonë shkojnë mirë kështu që ruani qetësinë!

Shëndeti

Gjatë muajit prill ju nuk do të jeni në gjendjen tuaj më të mirë. Ju do të jeni të hutuar apo pesimist, dhe trupi juaj do të ndihet i dobët dhe i ekspozuar ndaj sëmundjeve më shumë se zakonisht. Ju gjithashtu mund të ndjeni sikur mbani një barrë të rëndë mbi supe ose që ju mungon liria për të lëvizur ose vendosur. Tregohuni të kujdesshëm!

GAFORRJA (21 Qershor- 22 Korrik)

Dashuria dhe jeta në çift

Në përgjithësi 2017 ju gjen me një vëmendje të veçantë lidhur me stabilitetin në çiftin tuaj. Është shumë e rëndësishme për ju që të dashurit tuaj të jenë seriozë dhe punëtorë e t’ju ndihmojnë të ndërtoni një shtëpi të sigurt dhe të rehatshme. Kjo ju bën të lumtur. Gjithashtu për Gaforren në muajin prill është e rëndësishme lidhja mendore me partnerin, dëshira për të njëjtat interesa, ndarja jo vetëm e detyrave por edhe eksplorimi i horizonteve të reja. I parë nga një kënd tjetër, konfigurimi i planetëve në shenjën tuaj tregon se jeni të interesuar në një marrëdhënie me distancë të gjatë apo në një udhëtim romantik.

Karriera dhe financat

Me Diellin në shenjën tuaj, prilli është muaji më i mirë për të arritur objektivat e vendosura prej kohësh. Një ndryshim, një inovacion apo risi, janë lajmotivi i këtij viti për ju. Arritjet e këtij muaji do t’ju sjellin popullaritet dhe para. Studime, lidhje me botën shkencore, klasa specializuese apo edhe udhëtime eksploruese mund të jenë shumë interesante sidomos nqs lidhen me një pasion apo kënaqësi tuajën.

Shëndeti

Gaforret janë në formë të mirë këtë muaj, por duhet të jenë sidoqoftë të kujdesshëm ndaj sinjaleve që u jep trupi. Muaji prill mund te jetë shumë i suksesshëm për ju, por mund t’ju vërë në punë të rëndë dhe kjo do shkaktojë stres. Ndaj gjëja e parë që duhet të bëni këtë muaj është të menaxhoni stresin tuaj. Fokusohuni në ato që janë vërtet prioritet!

LUANI (23 Korrik- 22 Gusht)

Dashuria dhe jeta në çift

Megjithëse gjërat duken pak të çmendura në marrëdhënien tuaj, në fund, gjithçka e keni nën kontroll. Saturni, planeti i shtëpisë së çiftit në shenjën e Luanit, është në avantazh dhe mirë i ankoruar nga Jupiteri. Por Venusi nuk është në pozicion të mirë dhe për pasojë krijon një situate të tensionuar me Saturnin. Diçka që nuk është në dëshirën tuaj, që nuk ju pëlqen, ju mban të frustuar dhe të stresuar. Në të njëjtën kohë, Dielli formon një lidhje të bukur me Saturnin gjatë dy dhjetëditorëve të parë të prillit, ndaj s’ka asgjë për t’u stresuar kaq shumë. Në jetën dashurore të Luanit, zgjidhjet e problemeve në çift vijnë nga komunikimi dhe udhëtimet e gjata.

Karriera dhe financat

Ky muaj është mjaftueshëm i mërzitshëm për luanët, qê janë mësuar të drejtojnë gjërat siç u pëlqen. Marsi nën shenjën e Luanit deri në 20 prill, ju jep energji, ambicie, kompetivitet, por nuk harron të krijojë konflikte. Veçanërisht gjatë 20 ditëve të prillit, ju do të jeni në test, në prova të vazhdueshme që do t’ju çojnë në keqkuptime dhe ndryshime planesh. Është e sigurt që duhet të ndërroni strategji dhe të merrni vendime të reja, por mos e bëni përpara 20 prillit. Financiarisht duhet të tregoni shumë kujdes.

Shëndeti

Gjatë prillit të 2017 ju jeni plot energji dhe në gjendje të mirë fizike, por nuk jeni në formë psikologjikisht. Mendja juaj ndërton skenarë të ndryshëm prej frikërave që ju kanë pushtuar se nuk do mundeni t’i mbani gjerat në kontroll. Mos u shqetësoni. Brenda pak javësh gjithçka do të shkojë shkëlqyer.

VIRGJËRESHA (23 Gusht – 22 Shtator)

Dashuria dhe jeta në çift

Me tërheqjen e Venusit nga virgjëresha, dy javët e para të prillit mund të jenë intense, por të komplikuara. Kjo tërheqje mund të shkaktojë bllokime apo rishfaqje të çështjeve të vjetra në çiftin tuaj, por mund edhe të ketë efekte pozitive duke e forcuar dhe intensifikuar dashurinë. Dhjetë ditori i dytë i virgjëreshës është i paqartë dhe mund të sjellë situata të papritura. Përgjatë muajit prill, Virgjëreshat do të jenë në test, nga konfigurimi që krijohet midis Saturnit dhe Venusit. Këto teste mund të jenë mbi shtëpinë, dashurinë, pasurinë.

Karriera dhe financat

Interesat materiale të Virgjëreshave, ashtu si investimet apo përfitimet do të jeni në rritje këtë muaj. Por situata është pak e komplikuar. Venusi është planeti i mirëqenies te Virgjëresha, dhe ai konfirmon interesat e tyre të larta materiale, por tërheqja e tij dhe e Mërkurit nga shenja juaj, do t’i bëjnë gjërat shumë të vështira. Ndaj, çdo mendim duhet menduar shumë herë, çdo dokument duhet kontrolluar me kujdes dhe çdo hap duhet studiuar në detaje. Përveç parave, ka edhe një interes shumë të lartë në studime, kërkime, udhëtime etj.

Shëndeti

Gjatë këtij muaji, ju nuk do të keni mjaftueshëm energji, ndaj bëni kujdes në planifikimin e aktiviteteve tuaja që të mos sforcoheni. As morali juaj nuk do jetë në formën më të mirë, ndaj kjo do t’ju shpërqendrojë. Bëni disa ushtrime, do t’ju ndihmojë.

PESHORJA (23 Shtator- 22 Tetor)

Dashuria dhe jeta në çift

Muaji Prill nuk nis shumë mirë. Peshoret do të jenë intensivisht të interesuara në historitë e dashurisë, sepse Dielli ndodhet me shtëpinë e çifteve të Peshores , por Marsi -shtëpia e rregullave- do të jete e pozicionuar keq, dhe Venusi – planeti i dashurisë – do të këmbëngulë në përmbushjen e obligimeve dhe dobësive tuaja. Një këndvështrim si t’i shohim gjërat mund të jetë përjetimi i një krize në historinë e dashurisë të Peshores. Një mundesi tjeter do te ishte shperqendrimi i partnerit ne dicka tjeter. Por gjerat marrin kthese në javën e fundit te Prillit, ku shihet një mundësi e mire për Peshoret.

Karriera dhe financat

Gjatë muajit Prill,ju do te punoni shumë duke pasur shumë përgjegjësi mbi vete. Ju mund të mos tregoheni shumë eficent në javën e parë të muajit. Por paratë do të jenë një sfidë e vështirë ku ju do të fitoni. Duke qenë në qendër paratë ju do të fokusoheni në investime. Këshillohet të bëni lëvizje të mirëmenduara. Ju keni potencial për të qenë i suksesshëm, por rreziku për humbje është gjithashtu i mundur.

Shëndeti

Kushtojini vëmendje shëndetit përgjatë këtij muaji, pasi jeni të rrezikuar të prekeni nga sëmundjet stinore. Por gjithashtu, gjatë këtij muaji shfaqni interes për një trup më të bukur, mbajtjen rregillisht të dietës dhe konkretizimin e terapive të ndryshme. Do të kujdeseni për veten, qoftë edhe për gjënë më të vogël .

AKREPI (23 Tetor- 21 Nëntor)

Dashuria dhe jeta në çift

Marsi do të qëndrojë në shtëpinë e çiftit të Akrepit deri në 20 prill, duke u dhënë këtyre ditëve shumë ngjyra. Marsi, si një planet me shumë energji por edhe impulsiv, ju shtyn juve të merrni iniciativa të guximshme, të hapni sfida të reja, të provoni pa patur frikë dhe të shkoni shumë larg. Venusi që është drejtuesi juaj i dashurisë do të nxisë ndjenjat dhe kënaqësitë fizike, por tërheqja e tij deri në 15 prill mund t’i komplikojë pak gjërat. Marrëdhënia juaj do të marr nuanca normale në pjesën e dytë të muajit, duke mos ju hënë kështu kënaqësinë që po prisnit.

Karriera dhe financat

Meqenëse Dielli shkon në shtëpinë tuaj të punës dhjetëditorin e dytë të muajit, kjo do të fitojë vlerësimin tuaj dhe do t’ju japë më shumë liri në fushën tuaj. Lidhja Diell- Uran, do të çlirojë idetë tuaja dhe do t’ju shtyjë drejt rinovimit të mjeteve tuaja të punës apo ambientit. Bashkëpunimet dhe kontratat janë në dritë, por duhet të prisni sigurisht edhe konkurrencë, rivalitet apo zënka.

Shëndeti

Ky prill është muaji i duhur për t’u kujdesur për gjendjen tuaj shëndetësore, për të bërë analizat dhe kontrollet e duhura dhe pse jo, për një ndryshim të mënyrës suaj të jetesës. Ju mund të filloni një aktivitet të ri artistik apo sportiv, çka do t’ju relaksonte vërtet.

SHIGJETARI (22Nentor- 21 Dhjetor)

Dashuria dhe jeta në çift

Muaji Prill do të jetë një muaj i rehatshëm për Shigjetarin. Dielli i cili ndodhet në shtëpinë e dashurisë dhe seksualitetit te Shigjetarit ,tenton të premtojë një muaj pasionant, sensual dhe aventuresk. Në të njëjtën kohë, Merkuri -sundimtar në shtëpinë e përgjegjësive të çifteve- do të bëjë kërkesa të caktuara duke u përpjekur të imponojë pikëpamjet e veta. Nga ana tjetër , Venusi -planeti i dashurisë- do të jetë në zonën e shtëpisë dhe familjes,sidomos gjatë javës të parë të muajit.

Karriera dhe financat

Pjata e këtij muaji do të jetë plot dhe nuk është e lehtë të bësh ujdi me të. Gjatë këtij muaji do të keni veprimtari intesive, vendosmëri dhe shpejtësi në reagim, por edhe rrethana të bezdisshme, urgjente dhe konflikte te njëpasnjëshme. Sundimtarët e dy shtëpive profesionale (shtëpia e karrierës dhe ajo e punës) do të jenë reaksionar, duke shfaqur shenja komplikimesh dhe vështirësish. Ju jeni me fat që kjo nuk do të zgjasë për një kohë te gjatë: muajin e ardhshëm gjërat do të jenë ndryshe.

Shëndeti

Është koha që shigjetarët të kujdesen për shëndetin e tyre. Marsi dhe Mërkuri mund të shkaktojë probleme serioze në qoftë se ata nuk rifillojnë disa receta mjekësore. Si do që të jetë ,gjerat janë serioze, kështu që duhet të vizitoheni tek mjeku juaj nëse ju hasni problemin më të vogël.

BRICJAPI (22 Dhjetor- 19 Janar)

Dashuria dhe jeta në çift

Prania e Marsit në shtëpinë tuaj të erotizmit, do t’ju bëjë absolutisht romantik dhe me dëshira të forta seksuale. Por ka një problem të vogël: Tërheqja e mërkurit nga shtëpia e romantizmit, çka do t’i komplikojë gjërat dhe mund të sjellë situata të pakëndshme. Venusi, planeti juaj I dashurisë: biseda të ëmbla, shëtitje të gjata dorë për dore, deklarata dashurie apo udhëtime dashurie. Por edhe Venusi do të jetë i tërhequr nga shenja juaj deri në 10 prill, çka do krijojë paqartësi dhe boshllëk te ju. Përgjatë kësaj kohe, ju mund të ritakoni dikë që keni dashur, apo mund të rivlerësoni situatën tuaj emocionale.

Karriera dhe financat

Tërheqja e Venusit, i cili është edhe planeti i karrierës suaj, do të ndikojë në shenjën e Bricjapit. Pas 10 ditorit të parë, me kthimin e tij: planet, projektet, komunikimi do të jenë në boom të plotë. Prilli do të jetë gjithashtu një pikë shumë e rëndësishme, ku eksperiencat tuaja të fundit dhe gjithë informacioni që keni akumuluar, do t’ju ndihmojnë të merrni vendimin e duhur. Jupiteri, që ende sundon mbi shtëpinë tuaj të karrierës po pret momentin e duhur për tju dërguar mundësi të reja profesionale.Financiarisht, këtë muaj nuk ka asgjë të jashtëzakonshme.

Shëndeti

Prilli nuk duket të jetë me ndonjë risk të veçantë. Sidoqoftë, për sa kohë Saturni- drejtuesi i Bricjapit- është në një shtëpi lidhur me mjekësinë, ju duhet të silleni me përgjegjshmëri të lartë. Bëni kujdes për veten dhe merrni mjekimet e duhura në qoftë se ju është kërkuar.

UJORI (20 Janar- 18 Shkurt)

Dashuria dhe jeta në çift

Komunikimi do të shënjojë marrëdhënien tuaj me rezultate pozitive në qoftë se ju jeni të hapur dhe dashamirës- ky është mesazhi i Diellit, si drejtues i shtëpisë së çiftit në Ujor. Në qoftë se jeni të përfshirë në një marrëdhënie të re e pasionante, merreni lehtë sepse Mërkuri është tërhequr nga shenja juaj dhe ndaj gjërat nuk shkojnë gjithmonë siç i planifikojmë, ndaj do duhet ndoshta të bëni disa hapa pas. Komplikimet mund të mbërrijnë deri rreth shtëpisë apo familjes tuaj. Kjo mund t’ju bëjë të implementoni një projekt tuajin të vjetër. Sidoqoftë, gjatë këtij muaji, paratë dhe familja juaj janë ngushtësisht të lidhura.

Karriera dhe financat

Gjatë këtij muaji, ju mendoni shumë për paratë dhe bizneset. Me Venusin në shenjën tuaj, do të merrni vendime të rëndësishme investimesh që ndoshta keni kohë i mendoni. Diçka që ka të bëjë me të bukurën, komfortin, mendohuni, ia vlen! Prilli do të jetë gjithashtu një muaj shumë i mirë për të vendosur objektiva të reja, për udhëtime e studime interesante.

Shëndeti

Duket se shëndeti i ujorit është jashtë çdo rreziku. Ju jeni në formë të mirë dhe morali juaj është OK. Ndoshta disa gjëra nuk po shkojnë siç do donit ju, por kjo është diçka që të gjithë po e provojnë këtë muaj.

PESHQIT (19 Shkurt- 20 Mars)

Dashuria dhe jeta në çift

Gjatë muajit prill, do të merrni disa vendime në lidhje me jetën tuaj dashurore. Venusi, planeti i dashurisë dhe bashkëjetesës, do të qëndrojë i tërhequr deri ne 15 prill. Ndëra Mërkuri, planeti I shtëpisë së çiftit, do të tërhiqet nga 10 prilli deri ne 3 maj. Kështu që marrëdhëniet e peshqve do të jenë nën zjarr dhe është momenti për të vendosur pikat mbi I, për të studiuar situatën dhe për të gjetur zgjidhje. Mërkuri do të jetë në shtëpinë e komunikimit të peshqve deri ne 20 prill, ndaj do t’ju duhet të diskutoni çështje të vjetra.

Karriera dhe Financat

Rëndësia e duos karrierë-para është shumë e qartë këtë muaj për peshqit dhe do funksionojë si një e tërë më shumë se kurrë. Pozicionimi i planetëve në shtëpinë tuaj të financave dhe të karrierës i bën arritjet tuaja shumë të qarta dhe pragmatike, dhe interesat tuaja fitimprurëse më të forta se asnjëherë. Nevoja juaj për para është më e madhe tani edhe ju po sforcoheni shumë për ta bërë punën tuaj sa më rentabël të jetë e mundur.

Shëndeti

Me Venusin në shenjën tuaj, gjendja juaj emocionale dhe humori juaj do të jenë mesatarisht mirë. Ju jeni në formë shumë të mirë, por duhet të bëni kujdes nga ekzagjerimet dhe eksesiviteti. Ky muaj është i përsosur për kujdese bukurie, sidomos pjesa e dytë e muajit.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *