Home»Covid19»Covid19 lajme nga bota»Drejtori i OBSH-së “thellësisht i shqetësuar”

Drejtori i OBSH-së “thellësisht i shqetësuar”

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus ka thënë se ai është “thellësisht i shqetësuar për përshkallëzimin e shpejtë dhe përhapjen globale të infeksionit”. “Gjatë pesë javëve të kaluara, ne kemi parë një rritje gati eksponenciale në numrin e rasteve të reja, duke arritur pothuajse në çdo vend,” tha ai.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *