Home»Covid19»Covid19 lajme nga bota»Policia e Filipineve merr urdhër të qëllojë ata që thyejnë karantinën

Policia e Filipineve merr urdhër të qëllojë ata që thyejnë karantinën

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte është kritikuar pasi ai urdhëroi policinë të qëllojë banorët që shkelin rregullat e karantinës dhe refuzojnë të bashkëpunojnë. Kërcënimi i tij i dhunshëm erdhi pas arrestimit të 21 personave, të cilët me sa duket kishin dalë në rrugët e Manilas për të kërkuar ndihmë nga qeveria. Gjithashtu, Australia ka ofruar kujdes për fëmijët falas gjatë krizës pasi vazhdon të japë mbështetje masive financiare për ekonominë. Dhe Zelanda e Re raportoi rritjen më të madhe ditore në raste. / bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *