Home»Zodiak»Parashikimi i astrologut PAOLO FOX për ditën e martë, 25 shkurt 2020

Parashikimi i astrologut PAOLO FOX për ditën e martë, 25 shkurt 2020

Dashi

Fakti që shumë gjëra janë ndalur posaçërisht në lidhje me punën, po krijon një gjendje të agjitacionit të brendshëm që po zvarritet prej ca kohësh tashmë. Siç e kemi përmendur disa herë tashmë, nga fundi i marsit shumë gjëra do të ndryshojnë për mirë dhe prandaj është vetëm çështja që të keni pak durim dhe të mbillni sa më shumë që të jetë e mundur sot, për të korrur nesër. Sidomos në dashuri, një fazë rikuperimi do të fillojë qysh ditën e enjte dhe do të vazhdojë gjatë gjithë fundjavës.

Demi

Kushdo që po planifikon një hap të rëndësishëm si një bashkëjetesë ose martesë, do të ketë disa llogari për të rregulluar. Ka probleme që lidhen me menaxhimin ose blerjen e një shtëpie, gjë që mund të ju shkaktojë dhimbje koke të konsiderueshme. Nga pikëpamja sentimentale, hapet një fazë disi kaotike në të cilën mund të ketë përplasje me partnerin, veçanërisht në lidhje me administrimin e shtëpisë ose parave.

Binjakët

Ata që janë duke kaluar një fazë të paqartë në dashuri ose janë duke patur dy histori paralele, tani do të duhet të përpiqen të sqarojnë pozicionin e tyre dhe të dalin në sipërfaqe. Rreziku është që keqkuptime do të lindin dhe tensioni mund të rritet. Nga pikëpamja e punës, ata që kanë më shumë burime do të kenë mundësinë të ndryshojnë punë ose grupe pune, ose të kërkojnë diçka më stimuluese. Natyrisht që shumë varet nga mosha dhe kushtet ekonomike.

Gaforrja

Do të duhet të përpiqeni të kujdeseni më mirë për shëndetin dhe trupin tuaj i cili kohët e fundit është lënë pas dore dhe jo pak. Në këtë moment do të jetë e lehtë të ndjeheni të lodhur dhe të nervozuar. Fillimi i këtij viti dëshmoi të ishte shumë i ndërlikuar edhe për shkak të një përafrimi të pafavorshëm të planetëve. Në këtë moment është e rëndësishme të vendosni se çfarë të bëni me jetën tuaj dhe të keni një strategji për të zhvilluar disa projekte. Sidomos nëse ka pasur një krizë në dashuri, këtë javë do të keni mundësinë e pajtimit nëse ndarja nuk ka qenë serioze.

Luani

Për ata që janë të vetëpunësuar ose që presin urdhra ose mundësi të reja, tani do të ketë disa mundësi më shumë sesa vitin e kaluar. Dikush madje mund të ketë pranuar një detyrë të rëndë dhe tani është penduar dhe do të donte të hiqte dorë. Ka situata të paqarta në dashuri që ju mërzitin dhe që urgjentisht kanë nevojë për sqarime. Për ata që kanë vuajtur nga një ndarje ose divorc i kohëve të fundit, tani do të ketë mundësi të reja për takime stimuluese.

Virgjëresha

Eshtë një ditë që do të lërë diçka për të dëshiruar në nivelin psikofizik. Ekzistojnë disa paqartësi në lidhje me sferën e punës, që nuk ju lënë aspak të qetë. Ka nga ata që janë të gatshëm të lënë një detyrë tepër të rëndë ose ata që janë duke luftuar për të rimarrë vendin e tyre. Pasiguritë nuk kanë të bëjnë vetëm me punën, por edhe me sferën sentimentale. Ndiheni të keqkuptuar nga partneri a partnerja juaj dhe shpesh duket se flisni më kot. Një ndjenjë e keqe që shpesh ju bën të ndiheni të vetmuar ndërsa jeni në shoqërinë e dikujt.

Peshorja

Yjet ju këshillojnë të mos shtyni asgjë deri ditën e nesërme, por ta kapni topin në çdo rast, pa lënë asgjë rastësisë. Faza e agjitacionit vazhdon përsa i përket sferës së punës. Shumë gjëra nuk shkojnë ashtu siç dëshironi dhe ju tundoheni të ndryshoni këndvështrimet dhe horizontet. Sidoqoftë, duhet të thuhet se pjesa e dytë e vitit do të jetë shumë më e kënaqshme nga pikëpamja e punës, kjo është arsyeja pse do të duhet shumë durim. Nëse mendoni se një person ju ka lënduar, tani mund të vendosni të reagoni ashpër.

Akrepi

Eshtë një ditë shumë e favorshme për ata që duhet të propozojnë diçka ose për ata që duhet të bëjnë një kërkesë të rëndësishme. Eshtë një moment entuziazmi të madh për ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit. Pas një periudhe hijeshie absolute, dashuria më në fund kthehet protagonistie dhe të folurit për ndjenjat nuk do të jetë më një tabu. Kjo fazë e rikuperimit nga pikëpamja psikofizike do t’ju ndihmojë gjithashtu në marrëdhëniet me gjysmën tuaj më të mirë, të cilët kohët e fundit janë ftohur. Tani mund t’i shikoni gjërat nga një këndvështrim më konstruktiv.

Shigjetari

Ekzistojnë disa probleme ekonomike që mbështjellin qiellin tuaj, i cili në përgjithësi mbetet i qartë. Ndoshta mund të ketë ndonjë proces gjyqësor ose ndonjë borxh që ju keni zvarritur për ca kohë dhe që mund të krijojë dhimbje koke. Nëse jeni duke pritur para nga dikush, mbase do të ishte më mirë të veproni më me vendosmëri. Nëse, nga ana tjetër, keni bërë gabim ose keni ndonjë borxh për të shlyer, dikush mund të paraqitet deri të Shtunën.

Bricjapi

Eshtë një javë në të cilën detyroheni të përvishni mëngët sepse brenda disa javësh mund të përcaktoni një rol ose pozicion. Mund të ketë presion të jashtëm që mund të ju zemërojë. Mund të ndodhë që të kapeni padrejtësisht me një person pranë jush, duke i transferuar të gjitha zhgënjimet nga puna në dashuri. Nëse jeni beqarë ose të ndarë, tani është koha për të parë rreth e rrotull.

Ujori

E marta do të jetë shumë intriguese nga një këndvështrim yjor. Një person nga e kaluara mund të kthehet të shfaqet ose mund të ketë një rikthim të miqve për t’ju dhuruar momente të mira. Edhe dashuria mund të ketë momente të mira falë yjeve me fat dhe të mbarë. Çështjet e parave, nga ana tjetër, paraqesin pikën e lëndimit. Shumë shpenzime përballë të ardhurave që po ulen gjithnjë e më shumë. Mund të ketë gjithashtu vonesa në pagesa që do t’ju mërzisin.

Peshqit

Kjo është një ditë shumë interesante sidomos në lidhje me punën. Çdokush me një proces gjyqësor në pritje mund të ketë një vonesë ose një zgjidhje interesante për t’i dhënë fund çdo diskutimi. Dashuria tani është një burim rrahjesh zemre dhe emocionesh të mëdha, por shumë varet nga cilësia e lidhjes tuaj. Nëse jeni me një person i cili kohët e fundit ka qenë i ftohtë dhe jokonstant, mund të vendosni të shikoni përreth. Ju do të duhet t’i kushtoni vëmendje marrëdhënieve me njerëzit e Demit, Akrepit dhe Luanit. / meb.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *