Home»Zodiak»Horoskopi JAVOR i astrologut PAOLO FOX, 17-23 shkurt 2020

Horoskopi JAVOR i astrologut PAOLO FOX, 17-23 shkurt 2020

Dashi:

Për horoskopin javor, ka një rikuperim të ndjenjave. Partneri do të jetë shumë i vëmendshëm. Pra, kini kujdes që të mos e prishni këtë harmoni me komente kritike ose tepër të drejtpërdrejta. Nëse doni të ruani qetësinë në jetën tuaj si çift, duhet të përpiqeni të mbani një qëndrim më reflektues dhe të moderuar. Edhe për beqarët, është një kohë e shkëlqyer përsa i përket dashurisë. Lëreni veten të joshni dhe mos hezitoni të luani me sharmin tuaj, i cili është veçanërisht i efektshëm këto ditë. Venusi në shenjë do t’ju lejojë të afirmoni personalitetin tuaj. Ju mund të merrni vendime të dobishme për zhvillimin e karrierës suaj. Mos hezitoni të merrni vendime që do të lehtësonin mbështetjen e të tjerëve.

Demi:

Ju nuk dëshironi që jeta juaj e dashurisë të ndjehet e tensionuar. Ndaj, mos fshihni asgjë nga partneri juaj. Ose nëse mendoni se është e nevojshme, përpiquni të tregoheni shumë të kujdesshëm. Në fakt, jo të gjithë i pëlqejnë misteret dhe gjëzat. Dhe do të ishte turp nëse do të kishit hedhur në erë, mundësinë e të qenit në gjendje të mbështeteni në një marrëdhënie të qëndrueshme. Kush është beqar, për horoskopin javor mund të tërhiqet nga avantazhet materiale që një person mund të ofrojë. Jeta juaj profesionale vazhdon mjaft mirë. Jini shumë të përqendruar në muajt e ardhshëm. Do të zhvilloni projekte të mëdha dhe do të merrni vendime të rëndësishme që mund të ndryshojnë të ardhmen tuaj. Disa pengesa do të duken të pakapërcyeshme. Por do të jeni aq të vendosur për të kapërcyer këto vështirësi, saqë do të arrini të demonstroni në çdo rast forcën tuaj.

Binjakët:

Për horoskopin javor ka një rikuperim të mirë në nivelin sentimental. Edhe sepse Venusi do të fillojë t’ju mbrojë. Periudhë e dyshimtë për çifte. Nëse po dilni nga një periudhë debatesh ose keqkuptimesh, shfrytëzoni rastin të rifilloni një dialog të vërtetë me partnerin tuaj. Ndërsa zemrat e vetmuara, duhet të presin për një dashuri të re. Eshtë e mundur që një deklaratë mund t’ju habisë. Në punë, yjet do t’ju inkurajojnë të tregoni këmbëngulje dhe guxim në ndjekjen e qëllimeve tuaja profesionale. Mos nënvlerësoni rëndësinë e punës dhe iniciativave që do të filloni në muajt e ardhshëm. Suksesi i tyre do të varet nga vendosmëria juaj.

Gaforrja

Do ta shihni të dobishme që të konsolidoni marrëdhëniet tuaja në një bazë më konstruktive. Do të ketë shumë përpjekje. Por angazhimi juaj do të shlyhet në planin afatgjatë falë mbështetjes së planetit Venus. Kjo javë nuk ka gjasa të sjellë ndonjë lajm për ju në fushën e dashurisë. Të paturit pritshmëri të larta mund të pengojë njohjet e reja. Ka perspektiva të mira profesionale në punë falë pamjes së bukur të Mërkurit. Do të merrni vendime të dobishme që do t’ju bëjnë të hidhni një hap të madh përpara këtë vit, në karrierën tuaj.

Luani

Sipas horoskopit të javës, do të përballeni me periudhën me vendosmëri. Do të rivendosni rendin në marrëdhëniet sentimentale, do të largoni tensionet e përcaktuara nga dyshimi dhe mërzitja dhe do të davarisni keqkuptimet e fundit një herë e përgjithmonë. Çfarëdo që të ndodhë, këmbëngulni në angazhimin tuaj për rivendosur harmoni më të madhe në jetën tuaj të dashurisë. Ju mund të jeni duke takuar një person të veçantë gjatë një bashkimi familjar ose një feste, këtë javë. Mos jini të trembur ose cinikë, dhe dashuria do t’ju shpërblejë përtej të gjitha pritjeve. Nëse keni nisma profesionale për të ndërmarrë, bëni atë që është e nevojshme tani, sepse planeti Uran do të jetë në një pozitë të mirë në qiellin tuaj. Ky aspekt yjor do të intensifikojë ndjenjën tuaj të organizimit dhe do t’ju ndihmojë të imponoheni më mirë.

Virgjëresha:

Horoskopi javor tregon aspektin e veçantë të Saturnit. Kjo gjendje prek kryesisht jetën në çift. Do të bëni gjithçka për t’u afruar me partnerin tuaj, i cili do të kujdeset për ju. Sidoqoftë, një atmosferë e paqartë këtë javë mund të krijojë disa pasiguri për ata që janë beqarë. Ju nuk do të dini më ku të hiqni kufirin midis dashurisë dhe miqësisë. Fati në punë, nuk do ju mungojë. Por do të hezitoni përpara mundësive që do t’ju ofrohen, duke e pyetur veten nëse kjo është me të vërtetë ajo që dëshironi thellësisht. Më introvertë se zakonisht, mos u tregoni shumë skeptikë në lidhje me të rejat. Vazhdoni të ecni përpara me vendosmëri dhe entuziazëm.

Peshorja:

Sipas horoskopit të javës, ka tension në dashuri. Çiftet që janë bashkë prej një kohe të gajtë, mund të preken nga gjurmët e kohës. Do të duhet të mbështeteni në imagjinatën tuaj për t’u shkëputur nga rutina e përditshme dhe të gjeni entuziazmin e fillimeve të historisë suaj. Ju mund të jeni pak a shumë të zhgënjyer për të vërejtur mundësitë që do të shfaqen këtë javë në dashuri. Jini të vetëdijshëm, sidoqoftë, nëse kërkoni një histori. Një dashuri e re mund të sjellë freski në jetën tuaj. Zhvillimi i biznesit tuaj do të vazhdojë me ritme të mira. Do të jeni plot ide konstruktive dhe do të dini se si t’i bëni kontakte të dobishme për zhvillimin e karrierës tuaj. Do të ketë shumë mundësi. Përgatituni të përfitoni prej tyre.

Akrepi:

Në jetën tuaj të dashurisë do të korrni pikërisht atë që keni mbjellë. Do të ketë momente butësie dhe mirëkuptimi në çift, nëse jeni të përkushtuar për të përmirësuar komunikimin. Ose mund të ketë tensione nëse përkundrazi, kohët e fundit keni preferuar të mbylleni në vetvete. Nëse jeni në një situatë krize, së shpejti mund ta gjeni veten në gjendje të vendosni me vendosmëri e gjakftohtësi. Në çdo rast, nuk jeni të gatshëm të kënaqeni. Në punë, do të përqendroheni në një qëllim specifik. Mos merrni shumë angazhime të ndërlikuara për t’u menaxhuar, nëse nuk doni të përballeni me shumë siklete.

Shigjetari:

Horoskopi javor tregon se jeta në çift do të favorizohet. Eshtë koha ta shfrytëzoni atë për të përmirësuar marrëdhënien tuaj të dashurisë. Ata që lindin në këtë shenjë, janë më të mençur, më të ekuilibruar, madje edhe më pak në ankth dhe e mirëpresin jetën ashtu siç është. Do të përshtateni në mënyrë paqësore në çdo situatë të veçantë. Më pak të etur për takime, më pak të shqetësuar, do të jeni edhe më simpatikë. Dhe është kur ju e prisni më pak që dashuria do të marrë epërsinë. Kjo javë do të jetë e favorshme në punë. Do ta arrini suksesin tuaj falë disa lëvizjeve të guximshme. Do të duhet të përdorni shumë diplomaci nëse punoni në një grup. Shmangni ngritjen e zërit, duke u shfaqur gjithashtu të disponueshëm për komentet e të tjerëve.

Bricjapi

Për horoskopin e javës do të ndaheni midis ndjenjës së detyrës dhe dëshirës për të bërë si të dëshironi. Ju do të duhet të bëni një përpjekje të vërtetë për të mos iu dorëzuar tundimit. Do të jetë dikush që do t’ju bëjë të harroni të gjitha qëllimet tuaja të mira. Në punë, pas një periudhe konfuze, tani është koha për ta rregulluar biznesin tuaj. Ose për të zgjidhur një problem profesional që ju shqetëson. Kështu që gjithçka do të lëvizë në drejtimin e duhur. Dhe varet nga ju që ta shfrytëzoni atë duke marrë masa paraprake, duke kërkuar kontakte të dobishme ose duke kërkuar mbështetje.

Ujori

Sipas horoskopit të javës, ekziston një gjendje e mirë astrologjike. Do të ketë një mirëkuptim të mirë në marrëdhëniet tuaja sentimentale. Do të jeni të prirur të tregoheni më të disponueshëm me ata që doni. Përfitoni nga kjo gjendje për të kapërcyer tensionet dhe ngatërresat e vjetra. Humori juaj do të jetë i mirë, gjithashtu i favorshëm për takime dhe çdo kompromis. Në sferën profesionale, do të hapen mundësi të ndryshme për ju. Do të jeni në gjendje të bëni zgjedhjen e duhur në një mënyrë që kërkon takt, aftësi dhe kontakte të mira. Aktivitetet tuaja do të bëhen më intensive dhe do të duhet të demonstroni kompetencë. Një punë e bërë mirë do t’ju sjellë kënaqësi të madhe.

Peshqit

Për horoskopin e javës, nuk do të duhet të keni frikë nga ndryshimet e veçanta në jetën tuaj të dashurisë. Mirëqenia dhe qetësia do të jenë të mundura, falë ndikimit të Venusit. Fryma juaj kritike do të neutralizohet dhe do të përpiqeni të theksoni cilësitë e partnerit tuaj. Dhe në disa raste edhe për ta fajësuar atë për të metat e veta. Beqaret e shenjës do të bëjnë një jetë shoqërore shumëe aktive. Falë mbështetjes së Mërkurit, do të keni mundësinë të takoni njerëz interesantë. Në punë, përpjekjet tuaja do t’ju japin rezultate të mira dhe do t’ju bëjnë të suksesshëm në aktivitetet tuaja. Jepuni formë konkrete ideve dhe projekteve tuaja. Merrni kohë për të menduar për mënyrën më të mirë, për të bërë kontakte të dobishme për karrierën tuaj. / meb.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *