Home»Zodiak Ditor»Si nis java juaj? Parashikimi i astrologut italian, Paolo Fox

Si nis java juaj? Parashikimi i astrologut italian, Paolo Fox

DASHI

Ka pasur shumë tension gjatë fundjavës. Ndoshta kthimi në punë do të jetë një mundësi për ju që të shkarkoni stresin në punë dhe të keni më pak mendime. Të mos qenit në gjendje të merrni atë që dëshironi është një burim stresi të madh për ju. Nëse keni debatuar shumë në dashuri, tani është koha për të bërë paqe. Në mbrëmje, mund të përpiqeni të rikuperoni një marrëdhënie. Ose mund të vendosni për një ndarje të pastër.

DEMI

Do të duhet të dorëzoheni, nëse mendoni se do të merrni përfitime të mëdha falë mjedisit që ju rrethon. Shmangni rreziqet e panevojshme, të cilat madje mund të jenë të dëmshme në fund. Nëse duhet të bëni një zgjedhje të rëndësishme, do të jetë shumë më mirë të prisni të mërkurën. Në mbrëmje mund të ketë debate të mëdha në dashuri. Në këtë kohë është më mirë të rishikoni marrëdhëniet e çiftit tuaj për të kuptuar se çfarë nuk shkon dhe të merrni masa të përshtatshme.

BINJAKET

Falë Hënës në një aspekt pozitiv, tani mund të veproni me gjallëri dhe bindje më të madhe. Tani për tani, favorizohen transaksionet e shitjeve dhe njohjet e biznesit. Nëse drejtoni biznesin tuaj, mund të keni zgjidhje të mira në dorë për të dalë nga një krizë. Edhe në fillim të javës, dashuria do të vazhdojë të jetë e fortë mbështetjes së yjeve.

GAFORRJA

Vini nga një fundjavë që është pak e ngadaltë dhe e lodhshme, por fillimi i dhjetorit sigurisht që do të jetë shumë më interesant. Sidomos në ditët e mesit të javës takimet do të favorizohen. Nëse jeni të vendosur të vazhdoni një marrëdhënie në çift, do të jetë mirë të sqaroni keqkuptimet që kanë lindur ditët e fundit.

LUANI

Në fillim të kësaj jave mund të ndodhë që të ndjeheni nervozë dhe agresivë, me rrezikun që të bëni disa gabime. Ndërmarrja e veprimeve mund të të bëjë që të bësh zgjedhje të gabuara. Nëse duhet të nënshkruani diçka të rëndësishme, është më mirë të prisni deri të premten kur të keni një pamje më të qartë të situatës. Edhe nëse Venusi është në gjendje të mirë, dashuria nuk ju buzëqesh këto ditë. Ju mund të vendosni të merrni pak kohë për të qenë vetvetja.

VIRGJERESHA

Ju mund të keni përshtypjen, në fillim të javës, se disa bashkëpuntorë ose fqinjë nuk po e bëjnë pjesën e tyre ashtu si duhet dhe kjo mund t’ju bëjë të dyshoni. Mund të ndodhë që të keni marrëdhënie me njerëz nga qytete të tjera për një çështje pune, por jo vetëm. Nëse duhet të udhëtoni për një çështje biznesi, mos hezitoni. Ju mund të shkoni në shtëpi me disa plane konkrete për të realizuar. Me Ujorin dhe Bricjapin mund të keni një ndjenjë të shkëlqyer këto ditë.

PESHORJA

Hëna do të duket e shkëlqyeshme në ditët në vijim ndërsa Venusi mund të jetë kundër. Ata që janë beqarë do të duhet të dalin nga kjo situatë edhe sepse vetmia nuk do ju sjellë dobi dhe nuk do ju çojë askund. Shumë më mirë të dilni dhe të përpiqeni të takoni njerëz të rinj, të përballeni me njëri-tjetrin dhe mbase të jeni në gjendje të gjeni marrëveshjen fituese. 2020 do të jetë një vit i shkëlqyeshëm për ju që të riktheheni në rrugën e duhur për sa i përket punës.

AKREPI

Do të jetë një fillim i javës jo dhe aq i mirë për njerëzit e lindur nën shenjën e Akrepit. Keqkuptimet mund të lindin me kolegët dhe familjen, kështu që do të jetë më mirë të debatoni sa më pak të jetë e mundur. Sidomos nëse keni të bëni me Demin dhe Luanin do të jetë më mirë të mos thoni gjithçka që vjen në kokën tuaj. Më mirë të përqendroni të gjitha nismat e rëndësishme në mes të javës.

SHIGJETARI

Në këtë moment do të duhet të përpiqeni të pajtoni mendimet divergjente, por nuk do të jetë e vështirë edhe sepse keni treguar një aftësi të madhe diplomatike. Ju po lini pas vetes një periudhë dukshëm negative dhe po ecni drejt në rrugën tuaj, duke dëshmuar se keni vendosmëri dhe energji. Në dashuri do të duhet të përpiqeni të kuptoni se çfarë të bëni dhe të kuptoni nëse personi pranë jush është i duhuri.

BRICJAPI

Do të duhet të përpiqeni të jeni të durueshëm, veçanërisht në vendin e punës. Mos harroni se deri në fund të vitit do të duhet të bëni një zgjedhje të rëndësishme për të qenë në gjendje të ecni përpara, apo madje mund të vendosni të ndryshoni punë. Do të duhet të përpiqeni të rishikoni jetën tuaj duke u shkëputur nga gjërat që nuk ju pëlqejnë më. Deri të enjten, një ftesë e rëndësishme mund të vijë, të cilën nuk duhet ta refuzoni.

UJORI

Ju keni diellin dhe hënën në anën tuaj këtë javë. Kjo do t’ju lejojë të jeni më pozitivë dhe të shikoni drejt së ardhmes me një optimizëm më të madh. Në dashuri po vlerësoheni dhe po përpiqeni të kuptoni nëse ajo që keni përreth korrespondon me atë që dëshironi me të vërtetë. Një person nga e kaluara mund të rikthehet me zemër në dorë.

PESHQIT

Keni hënën në shenjën tuaj dhe kjo do të thotë optimizëm dhe perspektiva të bukura. Tani gjithashtu keni energji dhe gjallëri më të madhe, dhe është më e lehtë për ju të buzëqeshni së bashku me personin që ndodhet pranë jush. Nëse sapo keni filluar një histori, shmangni projektimin e gjërave afatgjata. Shumë më mirë të thelloni njohuritë pa e tepruar shumë. Tani ju keni nevojë për miq më shumë sesa për të dashur. / meb.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *