Home»Bota»Te pakten 60 te vdekur / Erdogan: Do ta paguani këtë që bëtë

Te pakten 60 te vdekur / Erdogan: Do ta paguani këtë që bëtë

Screen Shot 2016-07-16 at 08.35.03Recep Tayyip Erdoğan, Presidenti turk, në një deklaratë në aeroportin e Stambollit ka thënë se ushtarët që e organizuan grusht-shtetin do ta paguajnë për atë që e kanë bërë, shkruan media turke. “Ata do ta paguajnë për atë që e kanë bërë”, tha Erdogan gjatë fjalimit të tij aeroportin e Stambollit. “Kjo kryengritje do ta marrë përgjigjen e saj nga ligji dhe atyre do t’i jepet një përgjigje në sistemin gjyqësor. Ata duhet ta dinë se në këtë vend ligji do të zbatohet “, tha ai.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *