23/03/2020

Kristof Mejer Disa autoritete në të gjithë Evropën kanë ndërmarrë masa drastike për të frenuar përhapjen e COVID-19, sëmundja e shkaktuar nga koronavirusi i ri. Kjo ka përfshirë imponimin e kufizimeve për lëvizjen në të gjithë Italinë. Dallimet në mënyrën se si reagojnë qeveritë janë bërë të dukshme, me disa

Testi fillestar i udhëheqëses gjermane Angela Merkel për koronavirus ka dalë negativ, tha një zëdhënës i qeverisë të hënën. Kancelarja gjermane do të kryejë testime të mëtejshme. Ajo është vetë-izoluar që kur një mjek që i kishte bërë asaj një vaksinë për infeksion pneumokoksik doli pozitiv për Covid-19.

Kryeministri Boris Johnson në Britaninë e Madhe njoftoi se testimi i koronavirusit duhej të rritej deri në 25,000 testime në ditë në vend. Ai foli pak ditë më parë për një test të ri të koronavirusit që do të ndryshojë krejtësisht situatën pasi analizon disa antitrupa në gjak dhe mund

Është përshkallëzuar situata që ka shkaktuar koronavirusi në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 viktima, mes tyre një 43 vjeçar i cili  nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër, që do të thotë se Covid-19 nuk kursen edhe personat e shëndetshëm. Pas kësaj situate të rënduar, mjeku

Është përshkallëzuar situata që ka shkaktuar koronavirusi në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 viktima, mes tyre një 43 vjeçar i cili  nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër që do të thotë se Covid-19 nuk kursen edhe personat e shëndetshëm. ABC News ndodhet në ambientet e

Kryeministri Edi Rama në rrjetin social “Facebook”  i ka bërë thirrje qytetarëve të mos thyejnë masat vendosura. Gjithashtu ai u shpreh se vendi ka hyrë në një javë të vështirë. Kryeministri thekson se në këtë situatë në të cilën ndodhet vendi qytetarët duhet të tregojnë shumë durim. “Të shtrëngojmë dhëmbët