26/01/2020

Dashi Javën tjetër mund të jetë e nevojshme të ndihmoni një bashkëpunëtor ose mik që është në vështirësi. Në dashuri ditët e ardhshme mund të keni vështirësi të shprehni ndjenjat. Ju gjithashtu mund të jeni fshehurazi të dashuruar me dikë, dhe të bëni çmos të mos tregoni asgjë. Ka një

Harry dhe Meghan vazhdojnë të japin goditje të ulëta për Kate dhe Uilliam, edhe pse këtë herë pa dashje: Dukët e Sussex në fakt kanë arritur 11.1 milion ndjekës në Instagram, duke kapërcyer Dukën dhe Dukeshën e Kembrixhit, disa ditë pas ndarjes së tyre nga Familja mbretërore. Princi Harry dhe

Vendimi për t’u ndarë nga Familja Mbretërore, marrë nga Meghan Markle dhe Princi Harry është për shkak të vullnetit të djalit të dytë të Dianës dhe Charlesit, për të rritur Archien e vogël larg mjediseve mbretërore. E ka thënë këtë, në një intervistë të kohëve të fundit në programin Today

Kaktusi nr. 1: Ky kaktus është një fëmijë i vogël, i pafajshëm dhe pa mendime të këqija. Shpirti juaj është i bukur dhe i pastër si ai i fëmijëve të vegjël. Ju keni vetëm sy për mirësinë, kështu që shpesh jeni të zhgënjyer nga njerëzit dhe gjërat. Ju duhet të

DASHI Tani jeni duke kaluar një fazë prithmërish të mëdha në lidhje me punën, por për momentin nuk ka asgjë konkrete. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të dekurajoheni, përkundrazi. Sipas horoskopit tuaj, ju do të jeni në gjendje të korrni frytet e asaj që keni mbjellë prej

Është një nga misteret më të mëdha të historisë. Çfarë ndodhi me Jezu Krishtin, në kohën kur ai nuk përmendet nga shkrimet e shenjta pas moshës 12-vjeçare, vetëm për t’u rishfaqur rreth moshës 30-vjeçare, kur edhe filloi misioin e tij? Sigurisht, versioni gjerësisht i pranuar nga të krishterët, është se