December 2019

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor) Dita më me fat e vitit 2020 për Shigjetarin do të jetë 15 dhjetori kur do të fillojë një cikël i ri i dashurisë dhe marrëdhënieve. Dëshira juaj e lindur për eksplorim dhe njohuri do të përqendrohet mbi të gjitha në dashuri që do

DASHI Hëna është e favorshme këtë të dielë dhe kjo ndihmon veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet romantike, falë edhe miqësisë së Venusit. Çifti Jupiter-Saturn fton të rishikoni disa zgjedhje pune dhe nuk do të lejojë që të zgjidhen kontratat që peshojnë përpara mars-prillit. Disa as nuk e dinë nëse do

Lamtumira e trishtë në muzeun e lajmeve. Newseum mbyllet pikërisht ndërkohë që demokracia amerikane po kalon një moment dramatik Keni edhe pesë ditë për të fluturuar në Uashington dhe për ta vizituar, përpara se të mbyllet një herë e përgjithmonë. Adresa është 555 Pennsylvania Avenue North-west, disa qindra metra larg

DASHI Ndër personat më me fat të zodiakut janë ato që janë lindur nën shenjën e Dashit. Në veçanti, Hëna do të buzëqeshë midis 27 dhe 29 dhjetorit duke dhënë gëzim dhe qetësi. DEMI Edhe Demi, në ditët e fundit të muajit, do të preket nga të mirat e planetëve.

Këto janë tre shenjat më me fat për ditën e sotme: DEMI Urani do e ndryshojë tërësisht mënyrën sesi ju do e shihni jetën. Mos keni dyshime që do përjetoni emocione shumë të forta. Jeta në çift do afrohet shumë me perfeksionin. Do të ndani çdo kënaqësi me partnerin dhe

Vlerat dhe parimet e secilit prej nesh përcaktojnë dhe qeverisin jetën tonë. Dhe ato janë të ndikuara drejtpërdrejt nga planeti që korrespondon me çdo shenjë të Zodiakut. Kjo është arsyeja pse është e mundur të mbledhim dhe përshkruajmë se çfarë është filozofia jonë e jetës, mendimet që na përfaqësojnë. Provojeni: