Covid19 Lajme nga vendi

Nga Ardit Rada Nuk e kam zakon të fajësoj askënd që rend pas lajmit të fundit dhe atij ekskluziv, sepse ato kërkojnë gjithmonë konfirmim me kohën. Teksa pritej që lufta e tretë të bëhej për klikime, koronavirusi nxitoi për të na mbyllur brenda duke sjellë edhe budallepsje. Dhe kush u

Stuhia e paralajmëruar për shpërthimin e COVID-19 nisi. Pandemia e shkaktuar nga COVID -19 hyri të hënën, (23.03.2020) në javën e tretë, në atë të shpërthimit të saj intensiv. Deri në orët e para të pasdites, të hënën u dyfishuan viktimat dhe rastet e reja të prekura nga virusi vdekjeprurës. Ministrja e

Në një kohë kur vendi ynë po përballet me pandeminë e koronavirusin, ku numri i personave të prekur nga ky virus ka shkuar në 105, të gjithë presin me padurim që kjo situatë të kalojë sa më shpejt. Arjan Harxhi, mjeku infeksionist që drejton një nga pavionet e spitalit COVID-19

Mjeku i njohu i Infektivit të QSUT, Tritan Kalo, shkruan në “Facebook” se pandemia e COVID-19 po përshpejtohet dhe kemi ende ditë të vështira përpara. Për këtë arsye, mjeku Kalo thekson se duhet vijuar me testimin e çdo rasti të dyshimtë, izolimin dhe përkujdesjen për çdo rast të konfirmuar, si

Është përshkallëzuar situata që ka shkaktuar koronavirusi në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 viktima, mes tyre një 43 vjeçar i cili  nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër, që do të thotë se Covid-19 nuk kursen edhe personat e shëndetshëm. Pas kësaj situate të rënduar, mjeku

Është përshkallëzuar situata që ka shkaktuar koronavirusi në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 viktima, mes tyre një 43 vjeçar i cili  nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër që do të thotë se Covid-19 nuk kursen edhe personat e shëndetshëm. ABC News ndodhet në ambientet e