Bota.al

Bota.al

Nga Zeynep Tufekci Administrata Trump sapo ka nxjerrë modelin për trajektoren e pandemisë COVID-19 në Amerikë. Mund të presim shumë hedhje-pritje, në lidhje me përqindjen e vdekshmërisë, nëse parashikimet janë shumë të larta ose të ulëta. Dhe gama e gjerë e rezultateve të mundshme është padyshim ngatërruese: Cili është numri

Dashi Për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit, kjo është një fundjavë vendimtare dhe shumë më intensive se zakonisht. Duke parë yjet ditën e mërkurë dhe të enjte, në fakt, ka patur shumë komplikime, ndërsa në 48 orët e ardhshme horoskopi do të jetë i ndryshëm, pra më

DASHI (21 Mars – 19 Prill) Dashuria dhe jeta në çift Gjatë muajit Prill 2017, Jupiteri do të jetë përsëri në shtëpinë e Dashit, duke ofruar kapacitet të mjaftueshëm për të dhënë, por gjithashtu edhe nevoja emocionale fantastike dhe pritshmëri të bëra realitet. Lidhja mes Diellit dhe Uranit do të

Nga Bill Gates Nuk ka dyshim që Shtetet e Bashkuarae  humbën mundësinë për të qenë një hap përpara koronaviusit të ri. Por hapësira për të marrë vendime të rëndësishme nuk është mbyllur. Zgjedhjet që ne dhe udhëheqësit tanë bëjmë tani, do të kenë një ndikim të madh në atë, se

Duke pasur parasysh frekuencën dhe ashpërsinë në rritje të epidemive virale, thjesht nuk ka asnjë justifikim për thellësinë e krizës së COVID-19. Të gjitha qeveritë duhet urgjentisht të bashkohen për të krijuar mekanizma dhe protokolle të reja, për të parandaluar përsëritjen e fatkeqësive të tilla Nga Carl Bildt STOCKHOLM –

Nga Matt Simon Ndoshta të është dukur e tillë kur qëndroje në radhë para një ushqimoreje, por jo para kasës, por jashtë dyqanit, rreptësisht 2 metra larg nga blerësit e tjerë. Mbase të është dukur kështu, kur vizitove gjyshen në spital, por u detyrove të qëndrosh matanë dritares së dhomës,