SPORT

Ngjarja më e shikuar sportive e vitit nuk do të ndiqet vetëm në Tokë, por edhe më gjerë. Astronautët në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës po bëhen gati për Kampionatin Botëror në Brazil, njofton NASA. Nderin për të hapur Kampionatin e 20-të do ta kenë lojtarët e Kroacisë, që do të

Pikëpyetja më e madhe për ndeshjen e hapjes së Kampionatit Botëror të Brazilit nuk është nëse ky do të mundë Kroacinë, por se si stadiumi i papërfunduar dhe plot probleme, Itaquerao, do të mbajë në të parën ndeshje, teksa do të jetë i mbushur me kapacitet të plotë. A do

José Luis Garcés González* Në fillim, futbolli luhej me gurë. Që në krye të herës, ishte një lojë për t’u argëtuar, si dhe pak si një garë shpellarësh. Më pas, erdhën taktikat dhe strategjia. Më vonë u bë art, tregti, dhe një pushtim. Sot ai kontrollon një pjesë shumë të

Jeff Himmelman Messi ka preferuar gjithmonë që të lërë lojën e tij të flasë për të, dhe ky muaj mund të jetë shansi i tij më i mirë dhe përfundimtar për t’u treguar skeptikëve në vendin e tij se e meriton fanelën. Vendi i tij në histori varet prej kësaj.

La Stampa Ishte ora dy e natës. Deti të kallte frikën. Mimoza Hajno, me profesion projektuese teknike, mbante shtrënguar në prehër një fëmijë 11 muajsh. Djali i saj. Ajo e ka quajtur gjithmonë EJ, Edgar Junior. “Ishim strehuar për dhjetë ditë në ambasadë, bashkë me mijëra të tjerë. Kishim me

Rob Hughes Barcelona është ndëshkuar rëndë nga dimri i pakënaqësisë. Nuk mund ta pranojë vendin e dytë. Por lajmet se stili i saj pritet që të ndryshojë janë një ekzagjerim i madh. Falë Zotit! Për pjesën më të madhe të dekadës që kaloi, Barcelona luajti një futboll që pjesa më

Veprimi i tij është imituar në të gjithë botën Kur në minutën 30:32 të pjesës së dytë, me rezultatin 2:1 për Vilarealin kundër Barcelonës, u përkul për të vendosur me kujdes topin në vijën e bardhë të kornerit, Daniel Alves da Silva nuk e dinte ende se ndeshja e 35

Ayrton Senna mbetet termi për krahasimin e fitoreve të pamundura, rivaliteteve të ashpër dhe asaj karizme që shkon përtej talentit. Njëzetë vite pas vdekjes në Imola, mes të apasionuarve ndodh ende që të pyesin: “Ku ishe ti kur ndodhi?” 1 maji 1994 është data që ndryshoi një herë e mirë

Ish traineri i Barcelonës, Tito Vilanova, që luftonte me kancerin prej një kohe të gjatë, ndërroi jetë në moshën 45-vjecare. “FC Barcelona është në zi të thellë”, bëri të ditur në një deklaratë klubi katalan. “Tito Vilanova ka ndërruar jetë në moshën 45 vjec. U preftë në paqe!” Vilanova, që

Arriti të ngrejë lart rripin e kampionit botëror të boksit për peshat e mesme, vetëm kur ishte i moshuar tashmë dhe i lodhur prej 19 viteve burg, por ai titull nderi me të cilin bota e boksit u përpoq të lehtësojë disi tragjedinë e jetës së tij dhe të karrierës

SHARE

Sport

Send this to a friend