SPORT

Barazimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës me Portugalinë është njëra prej ndeshjeve më të shikuara në SHBA. Atë e kanë shikuar 24.7 milion amerikanë, më shumë se një finale të NBA të basketbollit. Barazimi dramatik në mes të SHBA-ve dhe Portugalisë është njëra prej ndeshjeve që ka thyer rekord

Sulmuesi i Italisë, Mario Balotelli, po refuzon që të hyjë në luftë me Luis Suarez, duke thënë se më me rëndësi është fitorja e kombëtares së tij. Dy ekipet do të përballen me njëra-tjetrën në kërkim të tri pikëve që do të sigurojnë kualifikimin dhe Balotelli ka refuzuar që të

Federata Iraniane e Futbollit i dërgoi një ankesë zyrtare FIFA-s në lidhje me trajtimin që i bëri arbitri serb Milorad Maziç skuadrës së tyre në ndeshjen me Argjentinën. Sipas drejtuesve më të lartë të federatës së vendit aziatik, kur rezultati ishte i mbërthyer në shifrat e bardha 0-0, kryesori serb

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka reaguar ndaj kritikave rreth paraqitjes së tij me Zvicrën në Kampionatin Botëror. Pas humbjes prej 5-2 nga Franca, të gjithë shqiptarët që luajnë për Zvicrën u kritikuan, e në veçanti futbollisti i Bayern Munichut. “Kemi mjaft lojtarë në përfaqësuese, të cilët mund të jenë vendimtarë.

Sulmuesi i Italisë, Mario Balotelli, ka thënë se ai kërkon që mbretëresha e Anglisë t’i japë atij një puthje në faqe në shenjë falënderimi në rast se Azzurët mposhtin Kosta Rikën. Disfata e Anglisë ndaj Uruguait do të thotë se ata varen nga një fitore e Italisë ndaj Kosta Rikas

Fitorja 4 me 0 kundër Portugalisë ishte mbresëlënëse. Por mua nuk më habiti aspak. Thjeshtë më përforcoi më shumë besimin se titulli po shkon drejt Gjermanisë. Deri tani, djemtë kanë zhvilluar lojën më të bukur të Botërorit. Sigurisht, edhe Holanda dhuroi spektakël, por paraqitja jonë ndaj portugezëve ishte më e

Legjenda argjentinase, Diego Maradona, ka thënë se FIFA ia kishte ndaluar pjesëmarrjen në Maracana për të ndjekur ndeshjen ndërmjet Argjentinës dhe Bosnje e Hercegovinës. 53-vjeçari ka thënë se nuk ishte lejuar që të hynte në stadium para ndeshjes dhe ishte dashur që ta shohë takimin në televizor nga hoteli. “Nuk

Eshtë një prej skandaleve më të mëdhenj të Kupës së Botës, dhe 25 vjet më vonë, Kili do të rikthehet në “skenën e krimit” që shkaktoi ndalimin e shtetit amerikano-jugor që të merrte pjesë në Kupën e Botës së vitit 1994. Eshtë një histori mashtrimi të pacipë dhe hileje të

Anësori holandez, Arjen Robben, është zyrtarisht futbollisti më i shpejtë në histori pasi ka arritur shpejtësi maksimale prej 37 kilometrash në orë në ndeshjen kundër Spanjës. Në fitoren prej 5-1 kundër La Roja, futbollisti i Bayern Munichut e la pas vetes Sergio Ramosin duke shkuar drejt zonës dhe duke shënuar

i ishte tmerri i ekipeve gjermane gjatë Champions League, por në përballjet me kombëtaren, Cristiano Ronaldo nuk ka parë ditë të bardhë me ta.  Gazeta më e madhe gjermane, Bild, ka bërë një foto- montazh, ku Ronaldo duket i rruar në kokë. Në katër ndeshje që ka luajtur Ronaldo kundër

SHARE

Sport

Send this to a friend