SPORT

Ka pasur një moment kyc kur në basifondet e stadiumit Partizani, po negociohej se cdo të bëhej pas skandalit të futjes në fushë të tifozëve serbë dhe dhunës së ushtruar prej tyre. Versioni i parë qe që të dyja skuadrat të ktheheshin në fushë. Madje spikeri i stadiumit e anuncoi

Njëri nga gazetarët më të njohur sporti në Evropë, italiani Tancredi Palmeri, thotë se nga ndërprerja e ndeshjes në Beograd, më së shumti do të përfitojnë shqiptarët. Ai thotë se sipas të gjitha gjasave shqiptarët do t’i marrin tri pikë në tavolinë dhe se priten sanksione të ashpra ndaj Federatës

Situatën për ekipin e Serbisë mund ta rëndojë fakti që këto ngjarje të tifozëve janë të përsëritura. Ja çfarë kanë bërë tifozët serbë në Genova të Italisë, rrëfyer në foto. Në mesin e trazirave, ku nuk ka munguar edhe djegia e flamurit shqiptar, ata pothuajse i kanë vënë flakën stadiumit.

Personi që ka krijuar flamurin është nga Kukësi dhe jeton në Itali. Sipas burimeve, ai ka muaj që ka nisur planifikimin e kësaj. Vetëm para pak ditësh ai ka siguruar 500 euro për të blerë minihelikopterin që pastaj e ka përdorur për të vendosur posterin e madh me hartën e

Gabriele Romagnoli Nuk e mbajmë mend më se që kur ka filluar dhe nuk e dimë se kur do të përfundojë: Juventus-Roma është ndeshja që nuk mbaron, dueli i dy Italive që shndërrohen në një front unik manikeizmi, ekzagjerimi, humbjeje të çdo lloj logjike dhe kuptimi. Futbolli italian e pa

Barcelona, e udhëhequr nga Lionel Messi ka arritur të fitojë edhe në fushën e Rayo Valecanos me rezultatin 2-0, duke mbajtur kryesimin e renditjes ne Ligen spanjolle. Me poshte, golat e Messit dhe Neymarit. https://www.youtube.com/watch?v=HCbVY0Xa9x0

Basel ka arritur një fitore të rendësishme ndaj anglëzëve të Liverpul në kuadër të ndeshjeve në grupe të Ligës së Kampionëve. Takimi përfundoi 1-0 për Baselin dhe fitorja e zviceranëve habiti jo pak. Edhe pse nuk e shënoi golin e fitores, sulmuesi Taulant Xhaka ishte ndër lojtarët më të mirë

Tashmë kampionati italian duket se ka vetëm dy skuadra protagoniste, Juventusin dhe Romën. Duket se titulli kampion do të diskutohet vetëm midis tyre. Ndërkohë që skuadrat e tjera do luftojnë për vendin e tretë dhe më poshtë. Sigurisht, kjo nuk është rastësi. Juventusi dhe Roma këtë vit ngjajnë shumë. Të

“Conte ka thënë që Juventusi im është ekipi më i fortë i vitit që kaloi? Nëse e ka thënë, mund të rri i qetë. A konsiderohem më me fat se ai? Ndihem më i qetë”. Në vigjilje të ndeshjes me Cezenën, Massimiliano Allegri e pranon krahasimin me Antonio Conten. Klasifikimi

Fitorja e Kombëtares shqiptare ndaj Portugalisë është vlerësuar si befasia e xhiros së parë të eliminatoreve për Euro 2016 nga UEFA. Triumfi i Kombëtares shqiptare në Aveiro përballë Portugalisë (0:1) ka bërë bujë në të gjithë mediat botëror. Kurse, në përmbledhjen e javës së parë të kualifikimeve për Euro 2016,

SHARE

Sport

Send this to a friend