MAGAZINE

Janë të shumta lidhjet që i kanë kapërcyer provat e dashurisë, nga bota e kinemasë tek ajo e muzikës, politikës: shembujt janë të shumtë. Le të shohim disa prej tyre. David e Victoria Beckham Për Posh dhe Becks stuhitë mediatike janë shndërruar tashmë në bukë me djathë. Në 13 vjet

Tit Androniku Historia: Shkruar mes viteve 1588 dhe 1593, Tit Androniku i zhvillon ngjarjet në ditët e fundit të Perandorisë romake. E përgjakshme deri në ekstrem, ajo eksploron jetën e një gjenerali romak të krijuar nga Shekspiri, Titi, i cili kapet në një rreth vicioz hakmarrjeje me mbretëreshën e Gotëve,

Teksa Jennifer Aniston mban zi për nënën e saj, nancy, e cila ndërroi jetë javën që kaloi, aktorja ka gjetur ngushëllim në paqen e brishtë që arriti me gruan, të cilën e mbajti larg prej jetës së saj për më shumë se një dekadë. Marrëdhënia e tyre jofunksionuese nënë-bijë ka

Nga fetë e lashta tek ekologjia bashkëkohore, paralajmërimet e tmerrshme se fundi i botës është pranë, nuk janë vetëm të rreme – ato dëmtojnë edhe veten e tyre Nga Roger-Pol Droit Paris – Oh, më në fund do të shohim gjithçka që zhduket! Shpejt, le të zhduket bota, ja kolapsi

Keanu Reeves është njohur prej kohësh si një aktor brilant, një që mund të luajë edhe role seriozë, edhe për të qeshur. Një tjetër gjë për të cilën është bërë i njohur, është urtësia e tij. Nuk është gjë që e gjen shpesh mes të famshmëve. Një herë në disa

Vetëm pak muaj pas dasmës, princi filloi të argëtohet me gra të tjera. Dhe në vitin 1956 martesa e madhërisë së tij rrezikonte të merrte fund. Një dokumentar hedh dritë mbi sjelljet “e ndaluara” të Dukës së Edinburgut Prej 40 vjetësh nuk flitej më mbi këtë çështje. Qëkur në prag

Nga Abdallah  Abdelayem Historia jonë na lidh dhe përcakton. Nuk ka rëndësi se ku ndodhesh, historia jote të ka ndikuar në një mënyrë ose në një tjetër. Egjipti nuk është i ndryshëm në këtë aspekt. Më poshtë po paraqesim 10 aspektet mbi të cilat faraonët e lashtë ndikojnë ende Egjiptin

Nga Fernando Bolanos E rrethuar gjithmonë nga një atmosferë e mistershme, hëna dhe ndikimi i saj i mundshëm mbi sjelljen e njeriut, ka qenë objekt i magjepsjes stërgjyshore dhe spekullimeve mitike për shekuj me radhë. Ndërsa hëna e plotë nuk mund t’i kthejë njerëzit në ujqër, disa njerëz bëjnë përgjegjës

Gillian Anderson mund të bëhet e para femër që do ta portretizojë Bondin. Ylli i serisë së filmave “X-files” ka shprehur dëshirën për të pranuar rolin e lënë vakant nga Daniel Craig, si agjentja sekrete më e famshme në botë. “Është Bond, Jane Bond”, ka shkruar aktorja në rrjetin social

Kur Brad Pitti dhe Angelina Jolie u lidhën në martesë në gusht të vitit 2014, pas një fejese dy vjecare, kishte një ndjesi se ceremonia super private ishte thjeshtë kurorëzimi i një angazhimi që ekzistonte më herët, dhe jo si nisja e një gjëje të re. Por, tani kur sheh

SHARE

Magazinë

Send this to a friend