LIFESTYLE

Ndryshimi që Gigi Hadid ka pësuar këto vitet e fundit, me një humbje peshe të theksuar ka provokuar një sërë komentesh në rrjetet sociale. Tani më në fund modelja u prononcua për këtë temë dhe rrëfeu këtë dobësi të pavullnetshme si pasojë e një trajtimi që vazhdon kundër sëmundjes nga

Të kujtohen ditët e fëmijërisë, kur dilje nga shtëpie dhe luaje pa i ditur problemet dhe pa menduar për to? Shoqëria jonë e konsideron si negative një sjellje fëmijërore. Shpesh i themi dikujt të ndalojë së u sjelluri si fëmijë, duke harruar se ne realisht i themi të kalojë në

Çdo njeri ka një sërë problemesh që i mban mbi supe : pamundësia për të gjetur një punë, pamundësia për ta nxjerrë familjen në dritë, pamundësia për të fjetur me fëmijën e porsalindur,  pamundësia për të jetuar pasi ajo të tradhëtoi, kur ti e doje me gjithë zemrën tënde dhe

Veza bën pjesë në listën e 10 ushqimeve më të shëndetshme dhe jo pa arsye. Ajo përmban një sërë vlerash ushqyese, që nga sasia e lartë e proteinave e deri tek kolina. Përmbajtja e lartë në proteina e ka vendosur atë në kategorinë e produkteve të mishit në piramidën ushqimore.

Jemi mësuar tashmë të shohim vetëm femra që lexojnë dhe mbushin sallat e bibliotekave me raste të rralla të meshkujve në to. Është thënë edhe se janë femrat që lexojnë, ato që pëlqehen më tepër prej meshkujve, por realisht, studimet tregojnë edhe të vërtetë edhe të anasjelltën e këtij pohimi.

Mos u dëshpëro! Edhe unë e dua botën e internetit ashtu si ty, ama kam kuptuar se sa joreale është ajo botë. Ti mërzitesh se sa perfekte duket jeta e të tjerëve dhe sa e komplikuar duket jeta jote, krahasuar me jetën e tyre. Nuk është aspak kështu. Ajo çfarë

Shumica nga ne në të vërtetë i urrejnë perimet. Një pjesë e konsiderueshme e njerëzve ka kohë kohë pa konsumuar perime të freskëta. Ajo që mund të ndodhë: Vuan nga sëmundje kardiovaskulare, diabet, kancer si dhe humbje shikimi. Por kjo nuk do të ndodhë tani shpjegon dietologia Georgie Fear bashkëthemeluese

Pse është kaq e vështirë të mbash një marrëdhënie në ditët e sotme? Pse njerëzit janë bërë ‘të paaftë’ për lidhje afatgjata? Mos vallë, kemi harruar se si dashurohet? Ose më keq akoma, mos vallë, nuk e dimë çfarë është dashuria? Nuk jemi gati. Nuk jemi gati për kompromiset, sakrificat

Një banane përditë mund të ndihmojë në parandalimin e atakëve në zemër dhe goditjeve në tru, sipas studimeve të reja. E pasur me kalium, ushqime si bananet mund të pengojnë bllokimet fatale dhe pengojnë ngushtimin e arterieve. Studiuesit në Universitetin e Alabamës zbuluan efektet pasi analizuan minjtë që rrezikonin sëmundje

Nëse mendojmë për Napolin, e para gjë që na vjen ndër mend është imazhi i një pice të shijshme me djathë mocarela dhe me borzilok të freskët. Kjo është fuqia e një gastronomie lokale që po fiton gjithmonë e më shumë terren në zgjedhjen e një vendi turistik. Portalet e

SHARE

Lifestyle

Send this to a friend