LIFESTYLE

Dita e parë Mëngjesi: 1 copë bukë të thatë misri e lyer me gjizë, 1 vezë e zier, 2-3 kumbulla të thata; Dreka: 1 fetë bukë integrale, 1 sallatë me domate dhe tranguj, 1 banane; Darka: 100 gramë mish viçi të pjekur, 1 sallatë e bollshme me lakra dhe karota,

Në shtëpi, në punë dhe në përgjithësi në jetë: marrja e respektit dhe konsiderimi nga të tjerët është themelor për ndërtimin e vetëvlerësimit tonë dhe cilësinë e jetës sonë. Për fat të keq, është gjithashtu një vetëdijësim që duket se bëhet gjithnjë e më ie vështirë për t’u arritur dhe

Bananet e ziera janë një ilaç i shenjtë për trupin. Shumë besojnë se përqendrimi i vitaminave dhe ushqyesve është në fryt. Por është një keqkuptim! Sepse në fakt lëkura është pjesa më e fuqishme. Sigurisht që titulli i këtij artikulli e bën një lexues të pyes: pse t’i ziejmë bananet?

Xhenxhefili është një nga përbërësit më të dobishëm natyror për ata që përpiqen të humbin peshë. Mund të përdoret në shumë mënyra të ndryshme, por padyshim që çaji është më popullor dhe më i shijshëm. Çaji i xhenxhefilit ndihmon për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të pastruar trupin, duke kontribuar

Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot. Foto:Flickr Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot. Megjithatë, njeriu dhe zgjedhjet e tij mund të ndikojnë në mënyrën e plakjes. Ushqyerja e keqe, duhanpirja, ekspozimi në diell dhe aktiviteti fizik luajnë një

Më tregoni se cilit grup gjaku i përkisni dhe do t’ju tregoj se si ndikon në personalitetin tuaj. Në shumë kultura të botës, veçanërisht në Japoni, mendohet se lloji i gjakut i një personi mund të ndikojë në personalitetin e tij. A jeni kurioz të dini se çfarë thotë për

Konsumi i ushqimeve të gabuara dhe të papërshtatshme, të varfra në vlera të shëndetëshme, dhe me shumë elementë të pashëndetshëm, shkakton më shumë vdekje se sa pirja e një cigareje, presioni i lartë i gjakut, dhe faktorë të tjerë të rëndësishëm globalë të rrezikut shëndetësor. Çdo vit, një në pesë

Ndonjëherë në jetë, vazhdojmë të bëjmë të njëjtat gabime pa pushim, pa nxjerrë një mësim, derisa realiteti na “godet”. Herë të tjera, disa vendime janë aq të vështirë, saqë shpesh përfundojmë duke menduar se mund të kishim ndjekur rrugën tjetër. Dhe atëherë, gjithë sa na mbetet është pendesa, apo keqardhja.

Çiftet më të forta jo vetëm se janë thellësisht të dashuruar me njëri-tjetrin, por janë edhe miq të ngushtë. Çifteve më të forta nuk u pëlqejnë vetëm darkat romantike dhe befasitë. Atyre u pëlqen edhe të argëtohen bashkë. Ata e bëjnë bashkë listën me gjërat që duhet të blerë dhe

Karma nuk është e keqe ose e mirë, është neutrale. Karma është gjithçka që krijohet, çdo qëndrim, çdo mendim, çdo emocion, çdo fjalë, çdo urdhër është një energji, e cila gjeneron një reagim në univers. Gjenet e quajnë energji vibruese. Pra, karma është gjithçka që bëjmë, ndjehemi apo mendojmë dhe

SHARE

Lifestyle

Send this to a friend