Udhetim & Turizem

Pavarësisht nga një rënie e lehtë në shifra, Franca vazhdon të jetë në krye të të gjithë listave kur flitet për turizmin. Çuditërisht, për një komb me një imazh të fortë romantik në kontinentet e tjera, 70 përqind e turizmit është me origjinë evropiane. Ky është tregues i vlerësimit të

Këtë javë Deutsche Bank nxorri ​​raportin e saj vjetor “Mapping the ëorld’s prices”, duke kataloguar koston e mallrave dhe shërbimeve në qytetet më të mëdha dhe më të pasura në botë. Në vitin 2017, për herë të parë, Deutsche Bank ka përfshirë një renditje të cilësisë së jetës në 47

Bordoja është zgjedhur qyteti më i mirë në botë, sipas listës së qyteteve më të mirë të Lonely Planet, në Travel 2017. Lonely Planet theksoi përvojën e bukur të vizitorëve në qytetin francez të verës, Cité du Vin, revolucionin “gastronomik” të tij dhe linjën e hekurudhës me shpejtësi të lartë

Imagjinoni të zgjoheni me zhurmën e dallgëve të oqeanit dhe pamjet e jetës natyrore nënujore në det. Njohur si Zemra e Evropës, ky zinxhir ishujsh në brigjet e Dubait shumë shpejt do të jetë vendi i shtëpive lundruese. Me afro 275 metra katrorë hapësirë të jetueshme, kompania thotë se shpreson

Nëse jeni duke kërkuar për të vizituar një vend ku jo më shumë se 60 ditë në vit janë të mbuluara me re ose me shi, nisuni për në bregun veriperëndimor të Korsikës në Francë. Rrethuar nga ujërat e mrekullueshme blu dhe plazhet me rërë të bardhë, rrugët që rrethojnë

Arkipelagu San Blas, plazhi i Ishullit Guanidup. Arkipelagu i San Blas përbëhet nga qindra ishuj të vegjël. Përafërsisht 365 ishuj dhe shkëmbinj, nga të cilët vetëm 49 janë të banuar. Ata shtrihen në bregun verior të Istmit të Panamasë, në lindje të Kanalit të Panamasë. Një pjesë e distriktit Guna