Udhetim & Turizem

Imagjinoni të zgjoheni me zhurmën e dallgëve të oqeanit dhe pamjet e jetës natyrore nënujore në det. Njohur si Zemra e Evropës, ky zinxhir ishujsh në brigjet e Dubait shumë shpejt do të jetë vendi i shtëpive lundruese. Me afro 275 metra katrorë hapësirë të jetueshme, kompania thotë se shpreson

Nëse jeni duke kërkuar për të vizituar një vend ku jo më shumë se 60 ditë në vit janë të mbuluara me re ose me shi, nisuni për në bregun veriperëndimor të Korsikës në Francë. Rrethuar nga ujërat e mrekullueshme blu dhe plazhet me rërë të bardhë, rrugët që rrethojnë

Arkipelagu San Blas, plazhi i Ishullit Guanidup. Arkipelagu i San Blas përbëhet nga qindra ishuj të vegjël. Përafërsisht 365 ishuj dhe shkëmbinj, nga të cilët vetëm 49 janë të banuar. Ata shtrihen në bregun verior të Istmit të Panamasë, në lindje të Kanalit të Panamasë. Një pjesë e distriktit Guna

Gjithnjë e më shumë Shqipëria dhe veçanërisht transformimi që po pëson Tirana po zë hapësira në revistat më të njohura të botës. Revista prestigjioze italiane, “Vanity Fair”, i ka kushtuar një artikull ndryshimit të kryeqytetit të shqiptarëve ku evidenton dhe punën e bërë nga kryebashkiaku i saj Erion Veliaj, të

Padyshim një prej vendeve më të bukur në botë, Norvegjia është një magji fjordesh, luginash, dritash të veriut dhe portesh peshkimi. Megjithatë Bergeni, në brigjet jugperëndimore të vendit, është një magji më vete. Dikur kryeqytet i vendit, kjo parajsë me traditë lundrimi, e rrethuar nga shtatë male, është një vepër

Përveç plazheve të bukura pushim e bëjnë edhe më të veçantë argëtimet e ndryshme. Baret apo jeta e natës janë një pikë kyçe e pikave turistike. Në këtë artikull do ju prezantojmë me disa prej bareve më të veçanta në plazhet e botës, të cilët do ju lënë pa fjalë