Teknologji

Instagrami ka prezantuar mundësinë për të ndjekur hashtags në rrjetin social, duke u dhënë përdoruesve një mënyrë të re për të zbuluar dhe për të qëndruar në krye të interesave të tyre të preferuar. Nëse e doni të jeni të informuar mbi tendencat e artit të thonjve në #floralnails ose

Risia e re e Snapchat do tu pëlqejë të gjithëve. Aplikacioni ka sjell sot Lens Studio, i cili ju lejon të krijoni animacionet tuaja me  lentet e shtuara të Snapchat.Nga dizajnuesit profesionist e deri tek studentët, softueri ju ndihmon të sillni në jetë çdo gjë që imagjinata juaj mund krijojë.

Apple është vendosur të lëshojë së shpejti  iMac Pro, kompjuterin më të fuqishëm që ka bërë ndonjëherë. Ky kompjuter u krijua së pari në qershor, por gjiganti i teknologjisë nuk ka dhënë më shumë informacion mbi të deri më tani. Apple ka thënë se kompjuteri – i cili duket si

Domeni më  i njohur i internetit publikoi bilancin e vet për vitin 2017, temat më të njohura janë uragani Irma e ndjekur nga dy smartfonët e Apple-it. Më pas vijnë personazhet më popullore, njëri për anën e tij negative, Matt Lauer një nga të famshmit e akuzuar për përdhunim dhe

Automjetet personale të fluturimit kanë qenë një ëndërr shkencore për dekada, por një kompani kineze duket se ka ndërtuar një të tillë. Ehang 184 është përshkruar si avioni i parë autonome i pasagjerëve në botë dhe ishte këtë javë në një ekspozitë në qytetin Tongxiang në provincën Zhejiang të Kinës

Një kompani izraelite e quajtur  ‘Corephotonics’ ka hedhur dje në gjyq kompaninë Amerikane “Apple”, duke e akuzuar atë për shkelje të patentave ligjore që mbahen nga Corephotonics. Corephotonics, është një nga prodhuesit e teknologjisë të kamerave me dy lente dhe  pretendon se kamerat e iPhone 7 Plus dhe iPhone 8