Teknologji

Nëse makina juaj do të lidhej me trurin tuaj për të lexuar se çfarë po mendoni dhe cilat janë aftësitë tuaja për të drejtuar automjetin, manovrat që po mendon të bësh dhe sesi do të sillesh në rrugë? Duket çmenduri. Vërtet? Por jo edhe aq shumë. Kompania japoneze Nissan ka

Peshon 13 gramë dhe ka një mini ekran OLED prej 12,5 milímetrash. Ky është Zanco Tiny T1, telefoni më i vogël i botës. Celulari kushton 46 dollarë, nuk është një telefon inteligjent, por një aparat klasik, kryen vetëm telefonata dhe dërgon mesazhe me tekst. Është më i vogël se një

Instagrami ka prezantuar mundësinë për të ndjekur hashtags në rrjetin social, duke u dhënë përdoruesve një mënyrë të re për të zbuluar dhe për të qëndruar në krye të interesave të tyre të preferuar. Nëse e doni të jeni të informuar mbi tendencat e artit të thonjve në #floralnails ose

Risia e re e Snapchat do tu pëlqejë të gjithëve. Aplikacioni ka sjell sot Lens Studio, i cili ju lejon të krijoni animacionet tuaja me  lentet e shtuara të Snapchat.Nga dizajnuesit profesionist e deri tek studentët, softueri ju ndihmon të sillni në jetë çdo gjë që imagjinata juaj mund krijojë.

Apple është vendosur të lëshojë së shpejti  iMac Pro, kompjuterin më të fuqishëm që ka bërë ndonjëherë. Ky kompjuter u krijua së pari në qershor, por gjiganti i teknologjisë nuk ka dhënë më shumë informacion mbi të deri më tani. Apple ka thënë se kompjuteri – i cili duket si

Domeni më  i njohur i internetit publikoi bilancin e vet për vitin 2017, temat më të njohura janë uragani Irma e ndjekur nga dy smartfonët e Apple-it. Më pas vijnë personazhet më popullore, njëri për anën e tij negative, Matt Lauer një nga të famshmit e akuzuar për përdhunim dhe