Sport

Sime Vrsaljko ishte me tutat dhe me çorape, trupi ishte lakuriq, kur e pa, i zgjati dorën, por ajo preferoi ta përqafonte thjeshtë, thuajse duke u kapur pas tij. Përgëzimet që kishin filluar me trajnerin Zlatko Dalić vazhduan me portierin Dominik Livakovic, Ivan Strinić, Ivan Perisic, Vedran Corluka, Ivan Rakitic

Nga Brian Straus “Sports Illustrated” Shën Petersburg – Për trajnerin dhe ish-futbollistin uruguajan Oskar Tabarez, kjo nuk mund që quhet as edhe një histori. “Mos më pyet për diçka që është e vetëkuptueshme. Unë mendoj se ka gjëra të tjera që ia vlen të komentohen”- tha ai pas humbjes së

Cristiano gjithmonë është në qendër të vëmendjes dhe shumë madje. Ja 10 frazat si lojtar tek Real Madridi që bënë xhiron e botës. “Unë mendova se njerëzit më fërshëllenin se isha i pasur, se isha i bukur ose se isha një lojtar i madh. Njerëzit kanë zili, nuk gjej shpjegim

Vazhdojnë dyshimet e rendimentit të ekipit mikpritës në këtë Botëror. Pasi u eliminuan nga Kroacia me penallti dy mjekët gjermanë konfirmuan se ekipi rus përdori një substancë për të përmirësuar lojën gjatë ndeshjeve me spanjollët dhe kroatët. Performanca e Stanislav Cherchésov befasoi përgjatë kampionatit qysh prej goleadës 5 me 0

Ndeshja mes Anglisë dhe Suedisë për një të katërtat e Botërorit në Rusi 2018 pati një protagonist shumë të veçantë në fushë. Pavarsisht lojës sëJordan Pickford ose Raheem Sterling, Bjorn Kuipers tërhoqi vëmendje për historinë e tij paralelisht me arbitrazhin. Hollandezi 45 vjeçar mund të jetë arbitri më i pasur

Duhej të kalonin 28 vjet që Anglia të kthehej në gjysëmfinale. Ka breza që nuk i kanë parë Paul Gascoigne, Gary Lineker ose Peter Shiltonnë kampionatin që organizoi Italia në 1990 ku ekipi britanik mbeti në gjysëmfinale nga eliminimi me Gjermaninë përmes penalltive dhe me humbjen me Italinë për medaljen