Sport

Zvicra ka humbur ndaj Suedisë dhe është eliminuar nga Botërori i Rusisë. Goditja e Forsberg dhe devijimi i pafat i Akanji, ndikuan që zviceranët të largohen nga ky turne edhe pse flitet vetëm për humbjen e tyre të parë. Pas përfundimit të takimit, do të ishte ish-mbrojtësi i Mançester Junajtid,

Idriz Batha nuk do të jetë lojtar i Larissas në Superligën e Greqisë, ndryshe nga ç’kishte informuar vetë klubi grek ditë më parë. Arsyeja? Mund të duket absurde, por drejtuesve të Larisas nxjerrin si një ndër pretekstet kryesore faktin që ekziston një foto në internet ku Batha shfaqet duke bërë

«Ne ishim vërtet optimistë», thotë Granit Xhaka. «Deshëm të shkruajmë historinë». Që nga viti 1954 Zvicra nuk ka arritur kurrë në çerekfinale të një Kampionati Botëror të Futbollit. Para ndeshjes trajneri Vladimir Petkoviq tha se nuk do të ishte i kënaqur vetëm me një të tetën e finales. Duam më

Sjell shumë spektatorë në mbarë botën dhe historia e tij ka qenë jo pak pjesë e anekdotave të ndryshme që nga fakti kur zëvendëspresidenti i FIFA-s, italiani Ottorino Barassi vendosi gjatë luftës së Dytë Botërore ta merrte trofeun në fshehtësi dhe e fshehu në një kuti këpucësh poshtë krevatit në

Iniesta nuk do ta veshë më fanelën e Spanjës. Don Andres konfirmoi pas eliminimit të “la Roja”-s se kjo ishte ndeshja e fundit me ekipin kombëtar. “Kjo ishte ndeshja ime e fundit me kombëtaren. Në nivel individual mbaroi një etapë e mrekullueshme. Nuk ishte lamtumira e ëndërruar për mua, por futbolli

“Futbolli është një lojë gabimesh. Kush bën më pak gabime, fiton”. – Johan Cruyff “Pa futbollin, jeta ime nuk vlen asgjë”. – Cristiano Ronaldo “Nëse futbolli më ka mësuar diçka, është se çdokush mund të arrijë gjithçka, vetëm nëse e do diçka mjaftueshëm”. – Lionel Messi “Arsyeja se pse femrat