Sport

Një dentist me të njëjtin emër si arbitri anglez është abuzuar në mënyrë të padrejtë nga tifozët e futbollit. Michael Oliver, 57 vjeç, është bombarduar me mesazhe pasi arbitri britanik akordoi një penallti në sekondat e fundit të ndeshjes së kthimit të Real Madrid ndaj Juventus të mërkurën. Oliver, nga

Një goditje e fortë. Për nga dimensionet dhe sepse ishte e papritur. Përtej marrëzive të shkruajtura në shtypin katalanas ditën e shortit të Romës, kur ke Messin, ke 31 ndeshje pa humbur në La Liga dhe ke fituar ndeshjen e parë 4-1, askush nuk mund ta parashikonte katastrofën në Romë.

Pasi pa se si Reali i Madridit arriti të kualifikohet në gjysmëfinalet e Champions League, Jose Luis Chilavert, ish portieri i famshëm i Paraguajit, ka shprehur zemërimin e tij për sa ndodhi në rrjetet sociale, duke sugjeruar se mafia e futbollit u sigurua që Juve të mos kualifikohej. Portieri ishte

Përralla ishte, por jo fundi i lumtur. Juventusi largohet nga Bernabeu me tërbim në sy, në fjalë dhe në zemër, pasi kishte arritur për pak fitoren deri 9 sekonda para fundit të një gjysmëfinaleje epike. Deri kur arbitri anglez Oliver akordoi një penallti për Realin e madridit. Një vendim që

Pasi Realit të Madridit iu dha një penallti në minutën e fundit kundër Juventusit, dhe BUffoni u nxorr me karton të kuq, mbrojtësi i bardhezinjve nuk mundi të kontrollojë gjestet. Chiellini iu drejtua Cristiano Ronaldos: “Ju paguani, ju paguani”. Juventusi protestoi ashpër për penalltinë që iu dha Realit të Madridit

Ronaldo ishte njeriu që ktheu penalltinë në gol, duke kualifikuar Realin e Madridit përballë Juventusit dje në mbrëmje. Pas ndeshjes ai është shprehur: “Vuajtëm, por duhet të mësojmë prej kësaj. Eshtë mësim për të gjithë ne. Në futboll asgjë nuk është e dhënë. Duhet të luftosh deri në fund. Ne