Sport

Pasi mundi Belgjikën në gjysmë finale të martën, Franca fituesja e Kupës së Botës 1998 do të luaje me Kroacinë, e cila rezultoi fituese me Anglinë të mërkurën  për garën e tyre të fundit, finalen. Përpara ndeshjes së madhe, ‘TheScore’ shikon sesi këto dy skuadra përputhen me njëra-tjetrën në fushë

Për herë të parë, Kroacia arriti në finalen e Kupës së Botës, aty ku përballë do të ketë Francën. Kualifikimi për në finale, erdhi falë fitores 2-1 ndaj Anglisë, ndeshje e cila u mbyll pas 120 minutave lojë. Në fakt, kjo është hera e parë në histori që një skuadër

Pas humbjes së Belgjikës kundër Francës në gjysëmfinalen e Botërorit Rusi 2018, futbollisti Eden Hazard befasoi botën kur u bë protagonist i injë interviste pas ndeshjes; u shfaq në një studio televizive pa u larguar nga dhomat e zhveshjes së stadiumit, Krestovski në Shën Petërburg. Si është e mundur që

Sime Vrsaljko ishte me tutat dhe me çorape, trupi ishte lakuriq, kur e pa, i zgjati dorën, por ajo preferoi ta përqafonte thjeshtë, thuajse duke u kapur pas tij. Përgëzimet që kishin filluar me trajnerin Zlatko Dalić vazhduan me portierin Dominik Livakovic, Ivan Strinić, Ivan Perisic, Vedran Corluka, Ivan Rakitic

Nga Brian Straus “Sports Illustrated” Shën Petersburg – Për trajnerin dhe ish-futbollistin uruguajan Oskar Tabarez, kjo nuk mund që quhet as edhe një histori. “Mos më pyet për diçka që është e vetëkuptueshme. Unë mendoj se ka gjëra të tjera që ia vlen të komentohen”- tha ai pas humbjes së

Cristiano gjithmonë është në qendër të vëmendjes dhe shumë madje. Ja 10 frazat si lojtar tek Real Madridi që bënë xhiron e botës. “Unë mendova se njerëzit më fërshëllenin se isha i pasur, se isha i bukur ose se isha një lojtar i madh. Njerëzit kanë zili, nuk gjej shpjegim