Sport

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është në fije të perit. Ngjarjet janë duke ndodhur me një ritëm të rrezikshëm që nga goditje e orës 5 pasdite të ditës së djeshme, kur u bë e ditur se Real Madridi ka arritur marrëveshje me kreun aktual të stolit

6 thënie mbi futbollin. Gjithçka di, me siguri të madhe, mbi moralin dhe detyrimet e njerëzve ia detyroj futbollit. Albert Camus. Mos lejoni që kënaqësia e konkurrencës të jetë më e madhe se presioni i konkurrencës. Jim Rodgers, investitor amerikan. Kulti religjoz hispanik i ka lënë vendin një besimi të

Sergej Milinkoviç-Savic ka qenë një nga zbulimet e sezonit të kaluar në futbollin europian. Mesfushori-sulmues i Lazio ka mbyllur sezonin e tij të tretë në klubin romak me numra mjaft të mirë, ashtu si skuadra e tij, ndaj lista e klubeve të interesuar për të është rritur. Njëri prej tyre,

Futbollistët tunizianë kanë shpikur një plan tejet të zgjuar për thyerjen e agjërimit gjatë Muajit të Shenjtë të Ramazanit, gjatë dy ndeshjeve të fundit miqësore përpara Kupës së Botës. Në të dyja miqësoret e kësaj jave, portieri tunizian, Mouez Hassen është rrëzuar në fillimin e pjesës së dytë duke u

Një tjetër humbje e turpshme për kombëtaren shqiptare, që është mundur me rezultatin 1-4 ndaj Ukrainës. Kjo ndeshje vinte menjëherë pas performancës së dobët të Shqipërisë ndaj Kosovës, për të treguar më së miri se diçka nuk funksionon në këtë grup. Kombëtarja është vërshëllyer në fundin e ndeshjes, ndërsa tifozët

Lamtumira e Zinedin Zidan nga Reali ka befasuar të gjithë dhe pasi ka kaluar shoku i lajmërimit të tij, mediat në Spanjë kanë nisur të gërmojnë për të gjetur pasardhësin e trajnerit francez, i shpallur kampion Europe në tre sezonet e fundit. Natyrisht, emra ka plot, nga ata që duken