Sport

Pas fitores së Barcelonës ndaj Real Madridit, të shtunën me një rezultat 3:0 në Santiago Bernabéu, në të cilën Andrés Iniesta ishte një nga figurat kryesore, portali i lajmeve Marca publikoi një intervistë në të cilën spanjolli njoftonte tërheqjen e tij nga kampionati. “Gjithçka tregon se po! Kjo ndeshje kaq e

Disa nga thëniet më të bukura nga fituesi i “Topit të artë”, Cristiano Ronaldo Ka qenë një vit i suksesshëm ky për portugezin Cristiano Ronaldo dhe është mbyllur me fitoren e “Topit të artë”. Pavarësisht se shumë persona mund ta kundërshtojnë këtë gjë, fitorja ishte plotësisht e merituar për të

Publikimi i Four Four Two në listimin e personazheve më antipatike mes tyre drejtues, trajnerë dhe futbollistë. “Lojtarë të pistë, drejtues skorie, trajnerë të tmerrshëm!” Revista angleze Four Four Two  prezantoi një listë të ndarë në tri grupe për 50 personalitetet më të urryera të futbollit. Kuptohet se kjo ka

Topi i Artë është një nga evenimentet më të rëndësishëm në fushën e futbollit dhe duhen edhe pak ditë për të mësuar se kush është fituesi i tij. “France Football”, duke parë ceremoninë e jashtëzakonshme të FIFA-s për dorëzimin e çmimit “The Best”, ka vendosur që të ngrejë edhe më

Eshtë ndoshta futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave. Por Leo Messi nuk është vetëm kaq. Ylli i Barcelonës ka edhe një an njerëzore të mrekullueshme. Gjestet e tij fantastike në raport me njerëzit e tjerë i gjeni në videon e mëposhtme. / bota.al  

Barcelona sot feston përvjetorin e themelimit, pasi ky klub ka mbushur plot 118 vjet. Një klub me histori të jashtëzakonshme, shuam trofe dhe yje të kalibrit botëror. Klubi që e ka fituar 24 herë kampionati shtetëror spanjoll dhe 29 herë Kupën e Mbretiti, ka sukses edhe në Evropë. Barcelona e