Sport

Traineri i Gjermanisë, Joachim Low, beson se përballja ndaj Brazilit do të vendoset nga detajet e vogla. Dy gjigantët e futbollit botëror ndeshen në fazën e gjysmëfinales dhe kjo është padyshim një finale para finales së madhe. Die Mannschaft kanë qenë të pandalshëm këtë verë, ndërsa njësoj ka vepruar edhe

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, mendon se gjëja më e keqe që mund t’i ndodhë Brazilit në këtë Botëror është që të luajë kundër Argjentinës në finale. Dy rivalët nga Amerika Jugore gjenden në gjysmëfinale dhe nëse i kalojnë skuadrat evropiane (Gjermani dhe Holandë) do të ndeshen në finalen

Nga Ben Smith, BBC Është e vështirë që të imagjinosh një vend tjetër që e kombinon sportin dhe spiritualitetin si Brazili. Neymar mund të ketë mbyllur Kupën e Botës, por Brazili e ruan ende besimin. Ndërkohë që trajneri Luiz Felipe Scolari nuk është në gjendje që të bazohet tek një

Pëlqente paratë, femrat dhe dëfrimet, por kjo nuk e pengoi që t’i kushtohej gjithmonë me shpirt e trup futbollit. E quanin «Saetta rubia» (Shigjeta e artë) prej lojës së tij të mrekullueshme në të gjithë fushën Di Stefano, «Saeta rubia», ka qenë diçka më shumë se një kampion i madh

Fati i dy skuadrave, tre burrave dhe 22 milionë tifozëve u vendos në atë lëvizje: dërgimi në fushë i Krulit në minutën 120 ishte magjia e trainerit gjenial të Hollandës Në një minutë që nuk duhet të ekzistojë, ndodh diçka që nuk duhet të ndodhë dhe ndryshon fatin e një

Patrick Kluivert beson se Arjen Robben mund të shkaktojë dëm po aq sa ylli i Argjentinës, Lionel Messi. Anësori i Bayernit në këtë Botëror ka shkëlqyer dhe sipas asistentit të Van Gaal, Robben do të jetë po aq i rrezikshëm sa Messi. “Cilësia e Argjentinës është fantastike. Do të jetë