Sport

Gabriele Romagnoli Nuk e mbajmë mend më se që kur ka filluar dhe nuk e dimë se kur do të përfundojë: Juventus-Roma është ndeshja që nuk mbaron, dueli i dy Italive që shndërrohen në një front unik manikeizmi, ekzagjerimi, humbjeje të çdo lloj logjike dhe kuptimi. Futbolli italian e pa

Barcelona, e udhëhequr nga Lionel Messi ka arritur të fitojë edhe në fushën e Rayo Valecanos me rezultatin 2-0, duke mbajtur kryesimin e renditjes ne Ligen spanjolle. Me poshte, golat e Messit dhe Neymarit. https://www.youtube.com/watch?v=HCbVY0Xa9x0

Basel ka arritur një fitore të rendësishme ndaj anglëzëve të Liverpul në kuadër të ndeshjeve në grupe të Ligës së Kampionëve. Takimi përfundoi 1-0 për Baselin dhe fitorja e zviceranëve habiti jo pak. Edhe pse nuk e shënoi golin e fitores, sulmuesi Taulant Xhaka ishte ndër lojtarët më të mirë

Tashmë kampionati italian duket se ka vetëm dy skuadra protagoniste, Juventusin dhe Romën. Duket se titulli kampion do të diskutohet vetëm midis tyre. Ndërkohë që skuadrat e tjera do luftojnë për vendin e tretë dhe më poshtë. Sigurisht, kjo nuk është rastësi. Juventusi dhe Roma këtë vit ngjajnë shumë. Të

“Conte ka thënë që Juventusi im është ekipi më i fortë i vitit që kaloi? Nëse e ka thënë, mund të rri i qetë. A konsiderohem më me fat se ai? Ndihem më i qetë”. Në vigjilje të ndeshjes me Cezenën, Massimiliano Allegri e pranon krahasimin me Antonio Conten. Klasifikimi

Fitorja e Kombëtares shqiptare ndaj Portugalisë është vlerësuar si befasia e xhiros së parë të eliminatoreve për Euro 2016 nga UEFA. Triumfi i Kombëtares shqiptare në Aveiro përballë Portugalisë (0:1) ka bërë bujë në të gjithë mediat botëror. Kurse, në përmbledhjen e javës së parë të kualifikimeve për Euro 2016,