Sport

Mesfushori shqiptar Granit Xhaka arriti të realizonte golin e barazimit për Zvicrën në minutën e 52-të falë një predhe nga distanca. Xhaka së bashku me Shaqirin ishin 2 prej protagonistëve të fitores së skuadrës helvete. Në një prononcim pas ndeshjes për mikrofonin e “SRF” mesfushori i Arsenalit u shpreh: “Emocionet

Kapiteni zviceran Stefan Lichsteiner deklaroi pas ndeshjes, se i kuptonte gjestet e shokeve te tij te ekipit. “Ka pasur nje lufte te eger per shume prinder te lojtareve qe luajten sot me ne, i kuptoj perjetimet e tyre”, tha ai, duke ju referuar festimit te Xhakes e Shaqirit me simbolet

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora nuk ka mbetur pa lënë shenjë paraqitja e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit në ndeshjen kundër Serbisë. Ajo fillimisht ka filluar që ti përcjell të dy lojtarët në rrjetin social Instagram dhe mandej ka postuar fotot e tyre në InstaStory. Rita ka shkruar se

Alan Smith shpjegon pse përplasja midis Zvicrës dhe Serbisë do të ketë një dozë më të madhë tensioni nga ç’pritet. Provokimi i dikujt është motivimi për një tjetër. Kur Zvicra të përballet me Serbinë në Kaliningrad sonte, do të shtohen brohoritjet për tre anëtarët e ekipit të Vladimir Petkoviqit që

Minuta e katërt në ndeshjen kundër Marokut, goli i katërt në Europian për Kristiano Ronaldon, që është kthyer në simbolin e Portugalisë. Ylli i Real Madridit ka vendosur një rekord sot, sepse ka shënuar golin e 85-të me kombëtaren, duke u bërë futbollisti evropian me më shumë gola për kombëtaren

Dështimi përballë Islandës dhe kritikat e njëpasnjëshme nga shtypi dhe opinioni publik kanë vënë në lëvizje Argjentinën dhe trajneri Sampaoli ka menduar që të ndryshojë disa gjëra para sfidës delikate me Kroacinë. Viktima më e madhe e këtij revolucioni në skemën e ekipit, që kalon në 3-4-3, është padyshim Angel