Sport

1. Futbolli si lojë e ka origjinën në Kinë rreth vitit 476 Para Erës Sonë. 2. Turneu më i madh i futbollit, është organizuar në vitin 1999 në Bankok të Tajlandës. Në të morën pjesë plot 5.098 ekipe, me mbi 35 mijë lojtarë pjesëmarrës. 3. Numri maksimal i golave të

Pamjet e mëposhtme filmike janë një përmbledhje e 15 rasteve, kur futbollisti i Barcelonës, Leo Messi, ka bërë gjëra magjike, që ndoshta asnjë futbollist në botë nuk mund t’i realizojë. T’i shohësh, jo vetëm mbetesh i magjepsur, por edhe i jep të drejtë autorit të përmbledhjes, për pyetjen që ka

Një përmbledhje e pamjeve fantastike të një mbrëmjeje të paharrueshme në Camp Nou. Nuk kishte ndodhur kurrë më parë, që një skuadër të rikthehej pas një humbjeje 4-0 në ndeshjen e parë. Vetëm njëra mund ta realizonte: Barcelona. Më poshtë dy video, me pamjet e jashtëzakonshme të ndeshjes, dhe më

Për pak orë, humbja e PSG i ka marrë gjithë vëmendjen edhe fushatës elektorale për presidencialet franceze, e mbushur me skandale. Faqet e para të të gjitha gazetave, nga Le Figaro tel Express, kanë shkruajtur për natën tragjike për Paris SG Humbja e pabesueshme e PSG në Cam Nou i

Bashkëshortja e futbollistit të Barcelonës, Zherard Pike, këngëtarja e famshme Shakira e ka përjetuar me emocione të jashtëzakonshme, njësoj si 95 mijë të pranishmit në Camp Nou, fitoren e pabesueshme të Barcelonës kundër PSG, 6-1. “Historike! Historike!” dëgjohet të thërrasë Shakira në videon e mëposhtme.

Barcelona realizon të pabesueshmen. 6 gola në një natë magjike, nga ato netë që katalanasit me siguri nuk i kanë parë as edhe në ëndrrat e tyre më të bukura. Skuadra e Luiz Enrikes ka realizuar një prej rikthimeve më të mëdhenj të të gjitha kohërave në historinë e futbollit.