AAARretherrotull

HBO ka postuar pamjet e serisë finale të sezonit 7 të Game of Thrones, serialit televiziv më të ndjekur sot. Në pamjet e nxjerra nga HBO shfaqen Cersei, Jaime dhe Tyrion Lannister, më në fund në një takim sy më sy pas shumë kohësh. Traileri mbyllet me Jon Snow-n që

Bashkëshortja e Presidentit të Francës flet për herë të parë rreth detyrimeve të saj përkrah Emmanuel Macron dhe diferencës së moshës prej 25 vjetësh me të shoqin. Brigitte Macron ka dhënë një intervistë për revistën Elle, në Francë e cila do të publikohet në muajin shtator. Gjatë intervistës 64-vjeçarja shfaqet

Një studim që po zhvillohet prej disa vitesh, ka treguar lidhjen midis pakësimit të njollave diellore dhe rritjen e rrezeve kozmike. Analizave e të dhënave të mbledhura me më shumë se 100 hedhje topash meteorologjik, nga viti 2015 deri sot, tregon një rritje progresive të rrezeve kozmike me 13% në

Evropa, shfaqet tre herë në një klasifikim të ri të qyteteve në të cilët jetohet më mirë, të botës, pavarësisht se është e mbërthyer nga frika e terrorizmit. Vjena, është qyteti i dytë më i mirë për të jetuar në glob, e përveç saj, kryeqendrat e tjera evropiane që janë

Shumë njerëz gënjejnë kohë pas kohe për t’iu shmangur situatave të vështira dhe për t’i fshehur ndjenjat apo qëllimet. Sidoqoftë, gënjeshtra vjen me një çmim, ndërsa e vërteta nuk ka çmim. Këto janë disa nga arsyet se përse gjithmonë duhet të jeni i sinqertë: – Siç thonë të gjithë, e

Ministria e Jashtme Ruse paralajmëroi sot se një sulm ushtarak kundër Koresë së Veriut do të sillte një tragjedi kolosale me tmerrësisht shumë civilë të vdekur. “Të gjitha palët e përfshira në tensionet në gadishullin Korean duhet të tregojnë përmbajtje dhe të parandalojnë situatën në arritjen në pikën e mos