Personazhe

Princesha Diana nuk e përmendte pothuajse asnjëherë me emër: Camilla Parker Bowles për të ishte thjesht “rottweiler”, uzurpatorja që i kishte vjedhur, siç shkruante ajo, “pesëmbëdhjetë vjet lumturi”, “duke fjetur me burrin tim të ardhshëm, edhe një natë para martesës”. Cilado qoftë e vërteta, ne kurrë nuk do ta dimë.

Kantautorja australiane, Sia Furler, nxorri një foto nudo të vetes qëllimisht të martën. Veprimi i guximshëm ishte përgjigja e këngëtares së famshme të “Chandelier”, për t’u përballur me një rrjedhje të fotografive nudo të saj. Sipas yllit, dikush po përpiqej të shiste foto nudo të saj, kështu që ajo vendosi

Letra e një krimineli të burgosur drejtuar mamasë së tij i ka habitur dhe prekur të gjithë. Një djalë i dënuar me burgim ka shkruar një letër në të cilën ai shpall fajtore nënën e tij, e cila nuk diti si ta edukonte dhe gjithmonë kur gabonte, ajo nuk e

Një studente po financon shkollën e saj të mjekësisë  duke punuar  si  një sirenë ‘e vërtetë’ dhe ajo fiton  deri në 100 dollarë në orë. Yasmin Awan, e cila mban një bisht dhe noton në ujë pa ndonjë pajisje zhytëse, duke u prezantuar në pishinë dhe në festa fëmijësh për

Një nga restorantet e vetme të vendit me tre yje të Michelin ka ndaluar klientët e tyre  ti bëjnë fotografi  pjatës së tyre.Kuzhinier francez Michel Roux, i cili themeloi The Waterside Inn në Bray, Berkshire, tha se ishte shumë i mërzitur me klientët që fotografonin ushqimin e tyre, dhe u

Viktima e parë e luftës është e vërteta.” – Hiram Johnson, 1917 Lyudmila Mijailivna Pavlichenko, shfaqet në kronikat e Luftës së Dytë Botërore si snajperja e Ushtrisë së Kuqe dhe Heroina e Bashkimit Sovjetik. Mes viteve 1941-1942 ka vrarë 309 ushtarë nazistë, nga të cilët 36 snajpera. Pothuaj një armik