Personazhe

Seria: Ritualet e përditshme të shkrimtarëve dhe artistëve “A e dini se çfarë është realizimi i filmave?”-pyeste rregjizori i famshëm suedez Ingmar Bergman (1918-2007), në një intervistë të vitit 1964. “Tetë orë pune të vështira çdo ditë, për të prodhuar 3 minuta film. Dhe gjatë këtyre 8 orëve, janë ndodhta

Nicholas Barber Johny Depp rrallë i ngjan një qenieje njerëzore këto kohë. Nëse ai është duke luajtur piratin, një tregtar arti, ose një indian amerikan, ai është rikthyer befas me një kapelë vjollcë, një rrip brezi me xhingla dhe pantallona me rripa, me tiparet e tij të varrosura nën shtresat

Janë të adhuruar nga miliona persona, por thellë-thellë, edhe yjet e Hollivudit janë qënie njerëzore si ne, me difektet e tyre dhe, mbi të gjitha, frikërat e tyre. Nga se tremben Nikolë Kidman, Xhoni Dep, Orlando Blum, Skarlet Xhohanson, Xhenifer Aniston dhe shumë të tjerë? Nikolë Kidman Nuk janë gjarpërinjtë ose

Uinston Çurçill është ndoshta kryeministri më popullor në Britani. Ai i ka shërbyer vendit të tij si ushtar dhe politikan. Shpesh konsiderohet si britaniku më i madh. Por ndërsa qëndrimin e tij heroik ndaj nazistëve e njihni mirë, ka disa fakte rreth atij që do t’ju surprizojnë: Purot e tij

Një mesazh i shkurtër dhe enigmatik mbuloi sërish me një vello misteri ekzistencën e Manuelas, bijës së përkëdhelur të Pablo Escobarit, një prej kriminelëve më të pamëshirshëm të historisë. “E vetmja gjë që mund të komentoj në lidhje me këtë është që, të mos besoni çdo gjë që shihni, sado

Zemërimi i Amerikës, shimpanzeja, porosia për një vrasje, dhe frymëzimi i një tjetër legjende Ai i urrente këngët e filmave të tij Presli realizoi 31 filma, të cilët të gjithë sollën fitime, pavarësisht mungesës së suksesit nga kritika. Thuhet se Presli i urrente shumë prej këngëve që ishin zgjedhur për