Personazhe

Tradhtarët janë gjithmonë interesantë në letërsi. Ata janë mëkatarët përballë të drejtëve; të ashtuquajturit delet e zeza. Historitë e tyre nisin gjithmonë mirë, për t’u shkatërruar thuajse gjithmonë në fund. Lot, dhimbje, xhelozi… arsenik, më poshtë janë disa nga tradhtarët më të mëdhenj në letërsi. Zeusi në pothuajse çdo mit

Xhulia Roberts ka bërë të njohur se është një tifoze e madhe e Taylor Swift, kur është ngjitur në skenën e “Staples Center”, e cilësuar si e ftuara e nderit, së bashku me Joan Baez, gjatë turit 1989 të këngëtares. Dhe duket se shijet muzikore të aktores përfshijnë edhe Beyonce.

Seria: Ritualet e përditshme të shkrimtarëve dhe artistëve “A e dini se çfarë është realizimi i filmave?”-pyeste rregjizori i famshëm suedez Ingmar Bergman (1918-2007), në një intervistë të vitit 1964. “Tetë orë pune të vështira çdo ditë, për të prodhuar 3 minuta film. Dhe gjatë këtyre 8 orëve, janë ndodhta

Nicholas Barber Johny Depp rrallë i ngjan një qenieje njerëzore këto kohë. Nëse ai është duke luajtur piratin, një tregtar arti, ose një indian amerikan, ai është rikthyer befas me një kapelë vjollcë, një rrip brezi me xhingla dhe pantallona me rripa, me tiparet e tij të varrosura nën shtresat

Janë të adhuruar nga miliona persona, por thellë-thellë, edhe yjet e Hollivudit janë qënie njerëzore si ne, me difektet e tyre dhe, mbi të gjitha, frikërat e tyre. Nga se tremben Nikolë Kidman, Xhoni Dep, Orlando Blum, Skarlet Xhohanson, Xhenifer Aniston dhe shumë të tjerë? Nikolë Kidman Nuk janë gjarpërinjtë ose

Uinston Çurçill është ndoshta kryeministri më popullor në Britani. Ai i ka shërbyer vendit të tij si ushtar dhe politikan. Shpesh konsiderohet si britaniku më i madh. Por ndërsa qëndrimin e tij heroik ndaj nazistëve e njihni mirë, ka disa fakte rreth atij që do t’ju surprizojnë: Purot e tij