Personazhe

Një vdekje të papritur në një hotel të Uestminster në Londër, pasi verën e kaluar kish ndërprerë edhe turin botëror prej problemeve në shpinë, ka larguar nga kjo botë 46-vjeçaren Dolores O’Riordan, këngëtarja e The Cranberries. Një zë i pangatërrueshëm, që do të mbetet në kujtesën kolektive si një prej

Këngëtarja e famshme nga Barbados, Rihanna Navy, gjatë vitit të shkuar mbajti një fjalim të fuqishëm në Universitetin e Harvardit, ndërsa mori çmimin “Humanitarian Aëard”. Fjalët e saj ishin : “Kështu që, ia dola në Harvard. Nuk e mendoja kurrë se mund ta thoja ndonjëherë në jetën time, por kjo

Animatori Robert Bob Givens që realizoi vizatimin e parë të Bugs Bunny-it, lepurit më të njohur të Warner Bros-it vdiq në moshën 99 vjeçare në Los Angeles. Pasi punoi në disa animime me metrazh të shkurtër dhe në filmin “Borëbardha dhe 7 xhuxhat” të vitit 1937 për shoqërinë Walt Disney

Ai është artisti më i ri me miliona fansa në mbarë botën. Famën e ka nisur shumë i vogël, që në vitin 2009 kur Usher zbuloi videot e nënës së tij në YouTube, e cila kishte postuar Justin Bieber duke kënduar këngën e Chris Brown “With You”. Më pas, ai

Ajo nuk ishte vetëm e bukur. Ajo ishte njëkohësisht edhe shumë e zgjuar, por ngjarjet që përjetoi në kulmin e famës, kanë bërë që shumë njerëz ta gjykojnë ashpër. Pavarësisht kësaj, ajo vazhdon të mbetet një idhull për shumë femra të tjera. Por cilat janë arsyet? Pse vazhdohet ende me

Ka qenë ndër pilotët më të mirë të të gjitha kohërave, një Heroinë e Bashkimit Sovjetik që ka thyer qindra rekorde fluturimi, por që ju mohua aventura hapësinore: në vend të saj, politikanët zgjodhën një tekstiliste Thuhet se qielli është kufiri, por jeta e Marina Popoviçit, “Madam MiG”, siç e