Personazhe

Meghan Markle zgjodhi Vogue për foton e parë të Foshnjës Mbretërore Edhe njëherë Meghan Markle është e gatshme të thyejë protokollin, duke nxehur pak Mbretëreshën Elizabetë. Të gjitha gratë e familjes mbretërore deri më tani kanë lindur në krahun privat të Spitalit të Shën Marisë, duke u fotografuar në dalje

Divorci i Ben Affleck dhe Jennifer Garner u finalizua në tetor të vitit të kaluar, por vetëm gjashtë muaj pasi gjykata e miratoi ndarjen e tyre, thashethemet janë rishfaqur për ribashkimin e çiftit. Ben Affleck, 46 vjeç, dhe Jennifer Garner, 47 vjeç, kanë kaluar kohët e fundit së bashku me

Deva Cassel debuton si për Dolce & Gabbana. Ngjashmëria me nënën e saj, Monica Bellucci, është mbresëlënëse Gjenet janë sigurisht të mira, por është absolutisht e çuditshme sa shumë Deva Cassel, vajza e madhe e Monica Belluccit dhe ish-burrit Vincent, ngjan me nënën e saj të famshme. E njëjta ngjyrë

Nga Gina Dimuro Rreth orës 14:30 të pasdites së 16 gushtit 1977, aktorja Xhinger Alden ishte duke u endur përrreth Graceland, në kërkim të askënd tjetri, veç të fejuarin e saj me famë botërore, Elvis Presli. Mbreti i ‘rock & roll’, po përgatitej për turneun e tij të fundit, por

Nga Steve Knopper Ne mund të mos kemi kurrë dëshmi, që këngëtari i famshëm Majkëll Xhekson të ketë abuzuar seksualisht me Ueid Robson dhe Xhejms Sejfçak, në fermën “Neverland”, kur ata ishin adoleshentë, siç pohojnë që të dy me bindje në dokumentarin e ri të HBO-së “Arratia nga Neverland”. Por

Nga Sara Kettle Nënë Tereza, e kaloi pjesën më të madhe të jetës së saj, duke iu shërbyer të sëmurëve dhe të varfërve në Kalkuta të Indisë. Pas vdekjes së saj më 5 shtator 1997, shumë adhurues dhe ndjekës të saj, kërkuan nga Vatikani që murgesha të shpallej shenjtore. Në