Magazine

Nga Fernando Bolanos E rrethuar gjithmonë nga një atmosferë e mistershme, hëna dhe ndikimi i saj i mundshëm mbi sjelljen e njeriut, ka qenë objekt i magjepsjes stërgjyshore dhe spekullimeve mitike për shekuj me radhë. Ndërsa hëna e plotë nuk mund t’i kthejë njerëzit në ujqër, disa njerëz bëjnë përgjegjës

Gillian Anderson mund të bëhet e para femër që do ta portretizojë Bondin. Ylli i serisë së filmave “X-files” ka shprehur dëshirën për të pranuar rolin e lënë vakant nga Daniel Craig, si agjentja sekrete më e famshme në botë. “Është Bond, Jane Bond”, ka shkruar aktorja në rrjetin social

Kur Brad Pitti dhe Angelina Jolie u lidhën në martesë në gusht të vitit 2014, pas një fejese dy vjecare, kishte një ndjesi se ceremonia super private ishte thjeshtë kurorëzimi i një angazhimi që ekzistonte më herët, dhe jo si nisja e një gjëje të re. Por, tani kur sheh

Ajo që e ka tronditur thellësisht njeriun e parë dhe çdo njeri tjetër në botë, vdekja, vjen e shpjeguar sipas konceptimit të shkrimtarëve më të famshëm botërorë, nga ku mund të ngushëlloheni ose të filloni të mendoni më tej Mark Twain: “Nuk i trembem vdekjes. Kam qenë i vdekur për

Çdo ditë fitime nga 1.5 milionë dollarë. 13 vitet e vetmisë. 2 telefonatat që ndryshuan gjithçka. Dhe 3000 mëkate për një ndërgjegje Pablo Escobari ishte baroni më i fuqishëm i drogës i të gjitha kohërave – si dhe një prej njerëzve më të pamëshirshëm në Amerikën e Jugut: “El Patron”

Luftëra, rrethime, mbrojtje, karantina, fantazma, histori njerëzore dhe dashurie – kështjellat i kanë të gjitha! Atëherë, nëse do të vizitonit Europën, cilën prej 10 kështjellave të fshehta do të donit të shihnit? Ja cilat janë më të mirat, sipas “Skyscanner”. Kështjella Bran, Rumani Me vendndodhje pranë Branit në Rumani, në