Magazine

Një vdekje të papritur në një hotel të Uestminster në Londër, pasi verën e kaluar kish ndërprerë edhe turin botëror prej problemeve në shpinë, ka larguar nga kjo botë 46-vjeçaren Dolores O’Riordan, këngëtarja e The Cranberries. Një zë i pangatërrueshëm, që do të mbetet në kujtesën kolektive si një prej

Aktori Leonardo DiCaprio do të jetë protagonist në filmin e kineastit Quentin Tarantino rreth vrasësit të famshëm Charles Manson. Sipas burimeve aktori ka pranuar dhe do të firmosë kontratën shumë shpejt. Për momentin nuk dihen detaje konkrete të skenarit të këtij filmi, por dihet se ngjarja do të zhvillohet në verën e

Të gjithë duhet ta shohin “Darkest hour” Filmi i ri “Darkest hour” ofron anën diplomatike të një tjetër filmi aksion të kohëve të fundit, “Dunkirk”. Kështu shkruan historiani amerikan, Victor Davis Hanson, në lidhje me filmin më të fundit që i kushohet Kryeministrit britanik, Winston Churchill, gjatë pushtimit të Francës

Këngëtarja e grupit The Cranberries, Dolores O’Riordan ka ndërruar jetë në moshën 46 vjeçare. Sipas lajmeve, vokalistja ndërroi jetë papritur në Londër. Për momentin, shkaku i vdekjes së saj është i panjohur. Një zëdhënës që përfaqëson këngëtaren deklaroi se “këngëtarja irlandeze dhe ndërkombëtare, Dolores O’Riordan ndërroi papritur në Londër sot.

Këngëtarja e famshme nga Barbados, Rihanna Navy, gjatë vitit të shkuar mbajti një fjalim të fuqishëm në Universitetin e Harvardit, ndërsa mori çmimin “Humanitarian Aëard”. Fjalët e saj ishin : “Kështu që, ia dola në Harvard. Nuk e mendoja kurrë se mund ta thoja ndonjëherë në jetën time, por kjo

Legjenda e kinemasë franceze shprehu dëshirën, në moshën 82 vjeçare, të vdesë me qenin e tij. “Nga jeta nuk më intereson asgjë. E kam parë të gjithën, por mbi të gjitha e urrej këtë epokë. Më vjen për të vjellë!” – u shpreh Alain Delon, legjenda e kinemasë franceze për