Kinema & TV

Deadpool 2, Jurassic World 2 ose Një histori e Star Wars është vetëm maja e ajsbergut për titanët kinematografikë për vitin e ardhshëm. Mëposhtë po listojmë filmat më të shumëpritur për të gjithë të apasionuarit pas tyre. Ka nga të gjitha llojet, për disa duhet të pritet deri në fund

I konsideruar si një nga aktorët më të mirë të filmit Avengers Jeremy Renner ka dhënë një lajmë të mirë për të gjithë fansat e tij. Ai  postoi një fotografi në rrjetin social “Instagram”, në të cilin konfirmon rikthimin në filmin “Avengers 4”, duke paraprirë edhe kostumin e ri të

“Star Wars: The Last Jedi” është një film i cili u prit shumë mirë duke marrë vlerësimet maksimale nga pjesa më e madhe e kritikëve të martën, një ditë para se seria më e fundit e sagës fantastiko-shkencore të dilte  në kinematë e mbarë botës. Ai parashikohet të jetë filmi

“Bota nuk është një fushë e bukur me lule. Është e mbushur me sfida dhe nuk do t’ia dijë aspak se sa i fortë je. Do të të godasë fuqishëm, do të të rrëzojë në gjunjë dhe do të të lërë në atë pozicion, derisa ti ta lejosh. As unë,

Shumë pak filma kanë ndikur në jetën e fëmijëve dhe të rriturve, të epokës sonë si ato të Walt Disney Studios. Nëse ke lindur në vitet 90 me klasikët si Mulán se Mbreti Luan apo nëse ke lindur në 2000 me prodhime si Lilo dhe Stitch dhe  Planeti i thesarit është e pamundur

Asnjë episod i sezonit të tetë dhe të fundit të “Game of Thrones” nuk do të transmetohet para vitit 2019. Lajmi i trishtë për fansat e serialit tepër të ndjekur u konfirmua nga Sophie Turner. Gjatë një interviste për “Variety”, aktorja që interpreton Sansa Stark deklaroi: “Kur lexuam materialin për