Kinema & TV

Aktorja Tori Spelling e njohur në serialin “Beverly Hills 90210” nuk njihet në daljet e saj të fundit publike për shkak të abuzimit me kirurgjitë estetike. Spelling 45 vjeçe u shfaq në rrjetet sociale dhe në fotografitë që ndan habit ndjekësit e saj për transformimin e dukshëm. Në një intervistë

Aktorja Gwyneth Paltrow ka thënë se e do ende shumë ish të fejuarin e saj Brad Pitt, për faktin se kishte kërcënuar të vriste manjatin e kinemasë Harvey Weinstein, pasi Paltrow i kish thënë Brad se Weinstein e ksihte ngacmuar seksualisht. Gwyneth, që ishte 22 vjeç në atë kohë, ishte

Një thënie fanceze thotë se gjithçka kalon, gjithçka ndryshon, gjithçka harrohet, gjithçka zëvendësohet… Por nuk është e sigurt “Nëse ju keni nevojë për një aktore suedeze që flet shumë mirë anglisht, që nuk e ka harruar gjermanishten e saj, që nuk kuptohet shumë mirë në frëngjisht dhe që në italisht

FRIENDS  konsiderohet si  seriali më i bukur dhe më  njohur i  të gjitha kohërave, por – si  çdo gjë tjetër – kjo nuk do të thotë se ai nuk kishte  problemet e veta. Tregimi i gjatë i jetës së një grupi shokësh  që jetojnë në Nju Jork,  është hit-i më

Sot mbushen 106 vjet nga shfaqja e “A la conquete du pole”, testamenti kinematografik i Georges Méliès, i konsideruar si një nga etërit e efekteve speciale kinematografike, krijues i filmave fantastiko-shkencor. Ky zhanër lindi me “Udhëtim në hënë”, filmi i mrekullueshëm me metrazh të shkurtër në vitin 1902. I frymëzuar

Regjisori i shquar i animimit japonez, i njohur për “Varri i xixëllonjave” vdes në moshën 82 vjeçare Takahata, i kandiduar për çmimin Oskar me filmin e fundit që ka drejtuar “Kaguya-hime no Monogatari” (“Historia e princeshës Kaguya”, 2014) vdiq të enjten në një spital të Tokios nga kanceri i mushkrive.