Kinema & TV

Ka artistë që për arsye të ndryshme gjenialiteti u njihet fillimisht në kultura të tjera të largëta se sa në atë të tyre. Ky është rasti i regjisorit suedez, Ingmar Bergman që në vitin 1952 me 10 filma fitoi çmimin e parë ndërkombëtar për “Rini, thesar i mrekullueshëm” në festivalin

Karikaturisti amerikan, Stephen Ditko bashkëkrijues i Spiderman-it si dhe i heronjve të tjerë vdiq në moshën 90 vjeçare këtë të shtunë. Policia e Nju Jorkut informoi se u gjet në apartamentin e tij 29 qershor dhe ende nuk është konfirmuar shkaku u vdekjes. Lindi në 1927 nëJohnstown, Pensilvani, Ditko punoi

Aktorja Tori Spelling e njohur në serialin “Beverly Hills 90210” nuk njihet në daljet e saj të fundit publike për shkak të abuzimit me kirurgjitë estetike. Spelling 45 vjeçe u shfaq në rrjetet sociale dhe në fotografitë që ndan habit ndjekësit e saj për transformimin e dukshëm. Në një intervistë

Aktorja Gwyneth Paltrow ka thënë se e do ende shumë ish të fejuarin e saj Brad Pitt, për faktin se kishte kërcënuar të vriste manjatin e kinemasë Harvey Weinstein, pasi Paltrow i kish thënë Brad se Weinstein e ksihte ngacmuar seksualisht. Gwyneth, që ishte 22 vjeç në atë kohë, ishte

Një thënie fanceze thotë se gjithçka kalon, gjithçka ndryshon, gjithçka harrohet, gjithçka zëvendësohet… Por nuk është e sigurt “Nëse ju keni nevojë për një aktore suedeze që flet shumë mirë anglisht, që nuk e ka harruar gjermanishten e saj, që nuk kuptohet shumë mirë në frëngjisht dhe që në italisht

FRIENDS  konsiderohet si  seriali më i bukur dhe më  njohur i  të gjitha kohërave, por – si  çdo gjë tjetër – kjo nuk do të thotë se ai nuk kishte  problemet e veta. Tregimi i gjatë i jetës së një grupi shokësh  që jetojnë në Nju Jork,  është hit-i më