Magazine

Nga Luka Kemp Shoqëria modern, po vuan nga “shterimi i përkohshëm”, tha në një rast sociologia Eliza Bulding. “Nëse dikush ka mbetur i asfiksuar nga ballafaqimi me të tashmen, ai nuk ka më energji për të imagjinuar të ardhmen”- shkruante ajo. Në të njëjtin përfundim arriti historiani Arnold Tojnbi, në

Nga Bruce Fudge “Askush nuk do të kishte sot kurajon të shkruante ‘Vargjet Satanike’, e lëre më t’i publikonte ato”- i tha një gazetari në vitin 2009 shkrimtari Hanif Kureishi. Romani famëkeq i Salman Ruzhde, ngjan si një relike e një kohe të shkuar. Kur u botua 31 vjet më

Debutoi në Sundance Film Festival në janar, dhe që atëherë, “Leaving Neverland” i ka ndarë më dysh fansat e Majkëll Xheksonit. Dokumentari me dy pjesë, me producent dhe regjisor Dan Reed hedh dritë mbi akuzat që këngëtari ka abuzuar seksualisht me Uade Robsonin dhe James Safechuckun, që pretendojnë se Jackson

Eshtë spekuluar se kimia e trye në ekran në filmin “A star is born”, ka qenë një romancë e vërtetë. Por Lady Gaga ka siguruar fansat se lidhja e saj me Bradley Cooper është thjesht platonike dhe thjesht pjesë e rolit të tyre, si Ally dhe Jackson Maine në fim.

Për adoleshentët në vitet nëntëdhjetë, Luke Perry ishte mishërimi i personit “cool”. Si djalë i keq me një zemër flori, Dylan McKay në dramën për adoleshentë Beverly Hills 90210, aktori personifikonte djaloshin me të cilin të gjithë vajzat donin të dilnin (por që nuk e çonin dot kurrë në shtëpi

A keni parë ndonjëherë yjet lart në qiell, dhe keni nisur të mendoni se si filloi gjithçka? Të gjithë kemi dëgjuar për Teorinë e Big Bengut, dhe jemi të vetëdijshëm se universi ynë po zgjerohet, por cilat janë teoritë e tjera? Një Univers i Ricikluar Një teori, është se universi