bota.al shqip

Moti për sot do të vijojë të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin. Pasditja dhe në vijim do të ketë kalime vranësirash në të gjithë vendin, më të dukshme në zonat jugore dhe juglindore. Edhe nata do të vijojë

Militantët e PD ka sulmuar ministrin Blendi Klosi teksa po futej në parlament. Është dashur ndërhyrja e policisë për të qetësuar situatën. Protestuesit kanë tentuar të bllokojnë hyrjen në Parlament të deputetëve dhe ministrave, po janë zmbrapsur nga policia. Qindra efektivë policie kanë rrethuar Kuvendin. Edhe ndaj ministrit Sandër Lleshaj

Deputeti Myslim Murrizi ka shpërthyer në akuza në drejtim të gazetarit Blendi Fevziu dhe pedagogut Mark Marku të cilët e sulmuan pa praninë e tij në emisionin opinion. Murrizi thotë se ndaj tij nuk ka pasur asnjë ftesë për sqarim dhe se është i gatshëm të debatojë publikisht me cilindo

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës shpreh shqetësimin për dorëzimin e mandateve të opozitës. KiE i ka bërë thirrje opozitës që të rikthehen në Parlament, pasi aty është qendra e debatit politik dhe për dialog. “Në një shoqëri demokratike, Parlamenti është qendra e debatit politik, dialogut dhe diskutimit. Parlamentarët i

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka deklaroi se opozita vendosi të protestojë sot për të treguar se Parlamenti nuk ekziston më, e nuk i përfaqëson shqiptarët. Sipas tij, sado që të fshihen e të mblidhen në ilegalitet socialistët do e kenë nga pas opozitën. “Ky parlament nuk përfaqëson më shqiptarët,

Të gjithë kryebashkiakët të cilët kanë tre mandate në krye të pushtetit vendor, pritet të mos kenë më mundësi për të rikandiduar në zgjedhjet e qershorit 2019-të. Lajmin e bëjnë të ditur disa burime nga brenda Partisë Socialiste. Të njëjtat burime thonë se do ta ngrenë si çështje dhe do