Shendeti

Dihet se konsumimi i verës është i mirë për zorrën dhe zemrën për shkak të polifenoleve. Tani një grup shkencëtarësh nga insituti i kërkimeve në shkencën e ushqimit kanë publikuar një studim në “Journal of Agricultural and Food Chemistry” që sinjalizon se kjo pije ka efekte edhe për shëndetin oral.

Ka shumë informacione  të rreme për tumoret : nëse disa prej tyre mund të jenë të padëmshme, të tjerët mund të ndikojnë negativisht në sjelljen e njerëzve. Më poshtë po sjellim  disa qartësime rreth këtyre  informacioneve : Asnjë sëmundje si tumori  nuk është subjekt i miteve dhe besimeve. “Disa vite

Fruti i mollës ka shumë vlera ushqyese. Molla përmban vitaminat A, B dhe C. Gjithashtu përmban sheqer, hekur, natrium, acetaldehid, fosfor etj. Ndikimet e saj pozitive në organizëm janë të shumta. Molla lehtëson jashtëqitjen. Në personat që vuajnë nga konstipacioni, rekomandohet të marrin mollë herët në mëngjes, si dhe përpara

Smartfonët ose telefonët inteligjentë janë kthyer në aparate të domosdoshme për ne. Shkojmë me ta kudo, madje edhe në banjo dhe sigurisht flemë me ta, i vendosim në komodinën e gjumit dhe rrallë i fikim. Cilat janë rrreziqet e të fjeturit me celular ndezur? Sipas një studimi të publikuar në

Larja e fytyrës është një aktivitet i nevojshëm për secilin nga ne, por që të fal edhe kënaqësinë e vet. Jo rrallëherë mund ta kemi pyetur veten se çfarë përmbajnë sapunët, apo produktet e tjerë kozmetikë që pas çdo larjeje na e lënë fytyrën shumë të pastër dhe të butë.

Ndryshimi që Gigi Hadid ka pësuar këto vitet e fundit, me një humbje peshe të theksuar ka provokuar një sërë komentesh në rrjetet sociale. Tani më në fund modelja u prononcua për këtë temë dhe rrëfeu këtë dobësi të pavullnetshme si pasojë e një trajtimi që vazhdon kundër sëmundjes nga