Lifestyle

Që nga viti 1990 britanikja TC Candler zgjedh listën e “100 fytyrave më të bukura në botë”. Këtë vit e kryeson këtë listë aktorja dhe këngëtarja, modelja filipinase Lisa Soberano. Ky  është viti i tretë që Soberano shfaqet në këtë listë. Para dy vitesh zuri vendin e gjashtë, vjet arriti

Të gjithë e dimë se jo gjithmonë gjërat shkojnë siç duam ne. Të gjithë do të donim të ishim të lumtur, të kishim vetëm ngjarje të bukura në jetë, por jo. Pikërisht kur gjithçka duket sikur po shkon mirë, ndodh diçka që ndryshon rrjedhën e gjithçkaje dhe ne mbetemi të

Mungesën e dashurisë mund ta shohësh kudo. Mund ta vësh re që në mëngjes, kur një lypës të zgjat dorën dhe ti e sheh gjithë përbuzje. Mund ta vësh re tek shoqëritë e shtirura që të duan për interes. Mund ta bvësh re tek gjithçka që sillet rreth parasë dhe

Justin Timberlake është një nga personat më të njohur të muzikës në Hollyëood. Ai nisi të kryesonte klasifikimet botërore me muzikën e tij dhe më pas u përfshi edhe si aktor në mjaft filma që kanë korrur goxha sukses. Sot ai njihet si një ndër këngëtarët më të famshëm në

Të flesh pas vaktit të drekës, të zgjat jetën. Manolis Kallistratos, kardiolog në spitalin “Asklepieion Voula di Atene” ka treguar për këdo rezultatet e studimit të tij lidhur me rëndësinë e gjumit të pasdites. Rëndësia më e madhe është i është kushtuar pikërisht aparatit kardiovaskular, kjo edhe për shkak të

Kur vendos të martohesh me dikë, duhet ta trajtosh atë si personin më të dashur për ty përgjatë gjithë jetës. Kjo është gjëja më e rëndësishme për një marrëdhënie të fortë. Mbi të gjitha, është e rëndësishme ta vendosësh gruan tënde mbi këta gjashtë persona: Mbi fëmijët tuaj. Do të